Anasayfa / Web Tasarım / Google URL Kısaltma “goo.gl”

Google URL Kısaltma “goo.gl”

Sponsorlu Bağlantılar

Ozengen.com olarak her hizmetinden fayddalandığımız Google’ın Faydalı bir hizmeti olan link kısaltmasından bahsedeceğiz Google URL Shortener ( Uniform Resource Locators – Ulusal Kaynak Konumlandırıcı ) kısaca açıklamak gerekirse Google URL Shortener uzun linkleri kısaltmaya yarar.

Aynı zamanda Shortener la kısalttığımız linklerin izini sürebiliyoruz kısalttığımız linklere kaç defa tıklandığını , nerelerde tıklandığını , hangi işletim sistemini kullanan bilgisayarların veya mobil cihazların tıkladığını , kullanılan tarayıcıyı ve daha bir çok analitik istatistikleri de görebiliyoruz aynı zamanda   Google URL Shortener da kısalttığımız linkleri bir Google oturumu açarak kısaltırsak bu linklerin kaydı google hesabımızda tutuluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

 Google URL Shortener la uzun linklerin verdiği görüntü kırlılığının önüne geçmiş , sosyal medya sitelerindeki zorunlu karekter sayısını arttırmadan rahatlıkla link verebiliriz. Örneğin Twitterda 140 karekterden fazla yazı yazamadığımızda link verirken Shortener gibi bir link kısaltıcı kullanmak gerekiyor.

Google URL Shortener : TIKLAYIN

goo.gl girdikten sonra “Paste your long URL here :” kutucuğuna kısaltmak istediğimiz linki girelim ve kutucuğun hemen sağındaki Shorten URL butonuna tıklayın sağ tarafta açılan resimdeki güvenlik kodunu yazalım ve Verify butonuna tıklayın ve google URL shortener linki kısalttı CTRL + C ile kopyalayın vePaylaşmak istediğiniz alana linki yapıştırarak kullanın. Ozengen.com

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatyada doğdu. Bilişim Destek Hizmetlerin'de çalışmalarına devam etmektedir.

7 yorum

  1. Telif Hakları

  2. Kaynak göstermeden kopyalama yapamazsınız.

  3. bıze kazancı nekadar? kazanç sağlıyormu?

  4. ben kurumsal web sitemizin linkini kısalttım ve bu parakodu kartvizitlere yaptırdım acaba bu kısa link zamanla silinirmi google tarafından yada belli bir zaman aşımı varmı acaba ?

  5. Gercekten cok işime yarıyor ilginiz için tesekkürler.

Bir Yorum Yazın