Anasayfa / Web Tasarım / Google URL Kısaltma “goo.gl”

Google URL Kısaltma “goo.gl”

Ozengen.com olarak her hizmetinden fayddalandığımız Google’ın Faydalı bir hizmeti olan link kısaltmasından bahsedeceğiz Google URL Shortener ( Uniform Resource Locators – Ulusal Kaynak Konumlandırıcı ) kısaca açıklamak gerekirse Google URL Shortener uzun linkleri kısaltmaya yarar.

Reklamlar

Aynı zamanda Shortener la kısalttığımız linklerin izini sürebiliyoruz kısalttığımız linklere kaç defa tıklandığını , nerelerde tıklandığını , hangi işletim sistemini kullanan bilgisayarların veya mobil cihazların tıkladığını , kullanılan tarayıcıyı ve daha bir çok analitik istatistikleri de görebiliyoruz aynı zamanda   Google URL Shortener da kısalttığımız linkleri bir Google oturumu açarak kısaltırsak bu linklerin kaydı google hesabımızda tutuluyor.

 Google URL Shortener la uzun linklerin verdiği görüntü kırlılığının önüne geçmiş , sosyal medya sitelerindeki zorunlu karekter sayısını arttırmadan rahatlıkla link verebiliriz. Örneğin Twitterda 140 karekterden fazla yazı yazamadığımızda link verirken Shortener gibi bir link kısaltıcı kullanmak gerekiyor.

Reklamlar

Google URL Shortener : TIKLAYIN

goo.gl girdikten sonra “Paste your long URL here :” kutucuğuna kısaltmak istediğimiz linki girelim ve kutucuğun hemen sağındaki Shorten URL butonuna tıklayın sağ tarafta açılan resimdeki güvenlik kodunu yazalım ve Verify butonuna tıklayın ve google URL shortener linki kısalttı CTRL + C ile kopyalayın vePaylaşmak istediğiniz alana linki yapıştırarak kullanın. Ozengen.com

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

7 yorum

  1. Gercekten cok işime yarıyor ilginiz için tesekkürler.

  2. ben kurumsal web sitemizin linkini kısalttım ve bu parakodu kartvizitlere yaptırdım acaba bu kısa link zamanla silinirmi google tarafından yada belli bir zaman aşımı varmı acaba ?

  3. bıze kazancı nekadar? kazanç sağlıyormu?

  4. Kaynak göstermeden kopyalama yapamazsınız.

  5. Telif Hakları

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*