Anasayfa / Yazılım / Google Chrome proxy ayarları nasıl yapılır

Google Chrome proxy ayarları nasıl yapılır

İnternet bağlantınızda sorun olması durumunda veya proxy ayarlarınızla alakalı hata almanız durumunda, Google Chrome tarayıcılarda proxy ayarları nasıl yapılır konusunu resimli olarak anlatacağız.

Reklamlar

Proxy ayarları tüm tarayıcılar için aynıdır fakat tarayıcılara göre menülere giriş farklılık gösterebilir. Google Chrome tarayıcılarda aşağıdaki adımları takip ederek proxy adreslerini silebilir veya yeni proxy adresi ekleyebilirsiniz. İşlemler tüm sürümler için geçelidir.

Google Chrome proxy ayarları nasıl yapılır ?

Adres çubuğuna chrome://settings/system yazarak Enter’a basıyoruz veya Chrome ayarlar / gelişmiş / sistem seçeneklerini takip edebilirsiniz.

Reklamlar

Açılan ekranda “Proxy ayarlarını aç” seçeneğine tıklayın.

Internet özellikleri ekranında “Yerel ağ ayarları” seçeneğine tıklayarak proxy ayarlarına giriş yapabilirsiniz. Açılan ekranda “Yerel ağınız için bir proxy sunucu kullanın” seçeneğine tıklayarak proxy adresinizi girebilirsiniz. Eğer ilgili ekranda proxy adresi giriliyse ve bunu iptal etmek istiyorsanız tiki kaldırabilirsiniz.

Bu adımları takip ederek proxy adresinizi güncelleyebilirsiniz. Proxy sunucu ile ilgili hata alıyorsanız bu seçenekleri takip ederek hatayı giderebilirsiniz. Bu işlemden sonra Internet Seçenekleri penceresindeki Bazı ayarlar sistem yöneticiniz tarafından yönetilir uyarısı ortadan kalkacaktır. Artık proxy ayarlarını devre dışı bırakabilir ve internette gezinmeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*