Anasayfa / Yazılım / Low level format nasıl atılır

Low level format nasıl atılır

Low Level Format, depolama aygıtlarınızdan veri kurtarmayı imkansız hale getirmesi gereken bir sabit disk işlemidir. Bu yöntem ile dosya sistemi katmanını atlarsınız ve doğrudan temeldeki depolama alanına gidersiniz. Normalde, depolama aygıtlarına karşı işlemler dosya sistemi adı verilen mantıksal bir soyutlama katmanı kullanılarak gerçekleştirilir. Bir diski atacaksanız veya içindeki verilerin kalıcı olarak silinmesi gerekiyorsa, Low level format kullanılmalıdır.

Reklamlar

Peki Low Level Format nasıl atılır ? Bu işlem için HDD Low Level Format Tool aracını kullanabilirsiniz.

Yazılımı indirmek için tıklayın

Reklamlar

Yazılımı kurduktan sonra, ücretsiz kullanım için continue free seçeneğini kullanabilirsiniz.

Yazılım özellikleri:

  • Desteklenen arabirimler: S-ATA (SATA), IDE (E-IDE), SCSI, SAS, USB, FIREWIRE.
  • Büyük sürücüler (LBA-48) desteklenir.
  • Desteklenen Üreticiler: Maxtor, Hitachi, Seagate, Samsung, Toshiba, Fujitsu, IBM, Quantum, Western Digital ve burada listelenmeyen hemen hemen tüm diğer ürünler.
  • Program ayrıca bir kart okuyucu kullanarak FLASH kartların (SD, MMC, MemoryStick ve CompactFlash) düşük seviyeli biçimlendirmesini destekler.

Bu HDD Düşük Seviye Formatı yardımcı programı ev kullanımı için ücretsizdir. Bir SATA, IDE, SAS, SCSI veya SSD sabit disk sürücüsünü silebilir ve Low level format atabilirsiniz.. SD, MMC, MemoryStick ve CompactFlash ortamlarının yanı sıra herhangi bir USB ve FIREWIRE harici sürücülerde de kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*