Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook’da Onaylı Hesap Sistemi

Facebook’da Onaylı Hesap Sistemi

Dünyayı birbirine bağlayan, sosyal ağın en başarılılarından Facebook, 2013 yılına büyük projelerle girmişti. Zaman tüneli projesini bu yılın ilk aylarında hayata geçirmeyle işe başlayan sosyal ağ, çalışmalarına hava durumu tahmini, profil güvenliği ve her yorumun altında özel bir “cevapla” butonu getirmişti.

Reklamlar

selena face

Bugün itibariyle Facebook tarafından resmen duyurulan yenilik ise, onaylanmış hesap ve profil.Twitter’da da rastladığımız turkuaz renkli simge, kullanılan hesabın gerçek bir kimliğe ait olduğunu belirtiyor. Facebook da güvenilirlik konusundaki eksiğini; mavi bir “tik” işareti ile kapatma kararı almış.

Reklamlar

Ünlüler, markalar, gazeteciler v.b. tanınan yüzlerin hesapları Facebook tarafından onaylanırsa, Twiter’dakinden biraz daha koyu mavi bir tik işareti gelecek. Sahte hesapların kökünü kurutmak isteyen Facebook, bu ay içinde güncellemesini bitirmeyi planlıyor. Bakalım bu sistem Facebook’ta ne kadar işe yarayacak?

Reklamlar

2 yorum

  1. gerçek olmayan kişileri dahi onaylıyor facebook kimliğimiz olmasına rağmen :=) yüksek beğeni ve paylaşım gerektiğini söylüyor. komik bir sistem yanlız o sistem kimlik bilgileri yeterli olmalı bence bu sistem için.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*