Anasayfa / Bilişim / En İlginç Google Aramaları
Sponsorlu Bağlantılar

En İlginç Google Aramaları

Google türk

Google tarafından açıklanan bu raporlarda insanların bunları aradığına inanamayacaksınız..

Sponsorlu Bağlantılar

Yaşadığımız zamana “bilgi çağı” diyor olmamızda Google’ın hiç şüphesiz büyük payı var. Bilgiye erişimi birkaç klavye tıkırtısına indiren Google, aklınıza gelebilecek her türlü konuda söyleyecek bir söz buluyor. Elbette bizim aklımıza gelmeyen, başkalarının aklına gelebiliyor.

Avustralyalı SEO şirketi Search Factory tarafından yapılan çalışma, Google’da aratılan en ilginç sorguları bir araya getirdi. Buna göre her ay en az bin defa “Ceset nasıl saklanır?” şeklinde bir arama yapılıyor. Google ziyaretçileri ayda ortalama 1.900 kez ise “cinayet işleyip nasıl kurtulurum?” gibi rahatsız edici bir aramaya imza atıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Masumiyet skalasının öbür ucunda ise “kedimin beni sevmesini nasıl sağlarım” araması ayda 390, “kediyle sevgili olma” araması ise ayda 110 kez tekrarlanıyor. 135 bin kişi her ay “Lady Gaga çıplak” şeklinde arama yaparken, 18 bin kişi ise “Lady Gaga erkek mi?” sorusunun yanıtını arama motorundan bulmayı umuyor.

Google’ı nasıl kullanırım sorgulamasını yine Google’da yapan bin inci her ay bulunurken, “bir şeyi Google’da nasıl aratırım” sorgulaması ise 4,4 bine ulaşıyor.

Google ilginç aramalar.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın