Anasayfa / Bilişim / POS Hata kodu 05 red onaylanmadı hatası

POS Hata kodu 05 red onaylanmadı hatası

Denizbank, Akbank, İşbank, Garanti vb. Pos cihazlarında kaşılaşılan, hata kodu 05 onaylanmadı, işlem onaylanmadı, işlem başarısız gibi hata nedenleri ve çözüm yöntemini paylaşacağız. Bildiğiniz gibi, kredi kartlarında belirli bir işlem limiti vardır. Günlük ve aylık olarak yapabileceğiniz ödeme limitleri belirlemiştir. Kredi kartının verdiği hata kodu 05 Red onaylanamadı hatası tamamen kartınızın limitiyle alakalı bir hatadır.

Reklamlar

Hata kodu 05 hatasını neden alıyorum ?

Hata kodu 05 Red onaylamadı hatasıyla karşılaştığınız zaman, banka müşteri hizmetleri ile görüşerek, hangi limite takıldığınız öğrenmeniz gerekmektedir. Müşteri hizmetleri bunu tam olarak görebilir ve talimatınız doğrultusunda bu limit arttırılabilir.

Müşteri temsilcinizle işlem hatanızı düzeltebilir ve bu hatayla limitinizi geçmediğiniz sürece tekrar karşılaşamazsınız. Müşteri temsilcisinden kredi kartınızın günlük çekme limitini öğrenebilir ve ödemenizi mevcut limitiniz dışında gerçekleştiremezsiniz. Başka bir kredi kartı talebinde bulunurken yani yeni bir kredi kartı sahibi olacaksanız bu sorunu tekrar yaşamamak için, bu sorunla tekrar karşı karşıya olmamak için müşteri temsilcinizden kredi kartınızın limitini arttırma talebinde bulunarak bu sorunu bir daha yaşamayabilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra artık yetersiz bakiye, işlem onaylanamadı, işlem başarısız gibi hatalar ile karşılaşmazsınız.

Reklamlar

İşlemden sonra tekrar hata alıyorsanız, banka müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekebilir.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*