Anasayfa / Bilişim / 404 Not Found Hatası Çözümü Resimli

404 Not Found Hatası Çözümü Resimli

404 not found

Reklamlar

404 Not Found hatasını nasıl gidereceğinizi anlatalım. 404 not found hatası kimi zaman web sitelerinde oluşan teknik sorunlardan dolayı vermektedir. Hata’nın aşağıdaki türleri ile karşılaşabilirsiniz.

404Internal Server Error

Reklamlar

HTTP 404- Internal Server Error

Temporary Error (404)

Internal Server Error

HTTP 404 Internal Error

404 Error

HTTP Error 404

404 That’s an error

Hatayı webmaster’lar açısından değil de kullanıcılar açısından değerlendirerek sorunu gidermeye çalışalım. Bağlanmak istediğiniz sitede hiçbir sorun olmadığı halde bu hatayla karşılaşıyorsanız muhtemelen bilgisayarınıza bulaşan bir virüs buna sebep olmaktadır. Bu virüs sizi farklı dns’lere yönlendirerek asıl girmek istediğiniz site haricinde arayüzlere yönlendirmektedir. Bunun haricinde, bilgisayarınıza yüklü olan güvenlik yazılımları da bu tarz hatalar almanıza neden olabilir. Öncelikle bu programları devre dışı bırakarak denemenizi öneririz. Bunlar haricindeki sorunlar ve çözüm yöntemleri için aşağıdaki işlemleri sırasıyla yaparak hatayı gidermeyi deneyebilirsiniz.

1.YÖNTEM

Başlat / Çalıştır’a Cmd yazarak ilgili ekranı açın.

cmd

Komut satırına ipconfig /flushdns yazarak enter’a basın. Dilerseniz komutu kopyalayıp dos ekranına yapıştırabilirsiniz.

flushdns

Bu işlemden sonra dns adreslerinin önbelleği temizlenecektir. Önbellek temizliği yapıldıktan sonra hata aldığınız sayfaya tekrar giriş yaparak deneyebilirsiniz.

2. Yöntem

Google Chrome, Mozilla Firefox gibi tarayıcılarınıza yüklediğiniz eklentiler, bu gibi hatalar almanıza neden olabilir. Birçok eklenti , tarayıcının bazı çalışma dosyalarına zarar vererek bazı sitelere giriş yapmanızı engelleyebilir. Bu durumda tarayıcınıza yüklü eklentileri kaldırarak deneyebilirsiniz.

Google Chrome tarayıcılar için adres çubuğuna chrome://extensions/ yazarak eklentiler ekranına giriş yapın. Yüklü tüm eklentilerinizi devrem dışı bırakın.

Mozilla Firefox tarayıcılar için sağ üstte bulunan ayarlar seçeneğine tıklayıp Eklentiler’i seçin. Eklenti Yöneticisi sekmesi açılacaktır. Bu ekrandan eklentilerinizi devre dışı bırakabilirsiniz.

3. Yöntem

Tarayıcınızı mevcut olan son sürüme güncelleyin. Güncel sürüme sahip bir tarayıcı kullanmıyorsanız bu ve bunu gibi birçok hata ile karşılaşabilirsiniz. Tarayıcılar genellikle otomatik olarak güncellenmektedir fakat otomatik olarak güncellenmediyse aşağıdaki adımları takip ederek tarayıcınızı güncelleyebilirsiniz.

Google Chrome tarayıcılar için Ayarlar / Yardım / Google Chrome hakkında seçeneklerini tıklayın. Tarayıcınız güncel değilse otomatik olarak güncellenecektir.

Mozilla Firefox tarayıcınızı güncellemek için; Menü düğmesine tıklayıp, ardından Ayarlar/ Yardım simgesine tıklayın ve Firefox hakkında’yı seçin. Seçeneğe tıkladıktan sonra tarayıcınız otomatik olacak güncellencektir.

4.Yöntem

Son olarak tarayıcı önbelleğini temizleyerek deneyebilirsiniz.

Tarayıcınızın önbelleiğini temizlemek için CTRL / Shift / Delete kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz.

Bu işlemleri yapmanıza rağmen hatayı gideremiyorsanız hata muhtemelen giriş yapmak istediğiniz site ile alakalıdır. Bu durumda hatanın,site yöneticisi tarafından düzeltilmesini beklemeniz gerekmektedir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

12 yorum

 1. cok faydalı bir site çok beğendim diğer siteler sorunu çözememişti

 2. Hata düzeldi tekrar olmaz inşallah

 3. Kardeşim saol sayende sorunlarımı çözdüm .)

 4. 404. Bu bir hata.

  İstenen URL bu sunucuda bulunamadı. Tüm bildiğimiz bu.

 5. olm sdce yeniden başlat olcah işte

 6. Herkes biseyler anlatiyor yaziyor ciziyor ama size kesin cozumu ben soylim chorome den zenmate isimli programi indirin kurun ondan sonra rahatlikla girebilirsiniz

 7. benim hazırsitem var sayfa açılıyor fakat resimler gözükmüyor ne yapabilirim?

 8. Pc den bağlandığım halde telefondan bağlanamıyorum bunun sebebi ne olabilir?

 9. merhaba arkadaşım bu yardım için tşkler fakat 2. seçenek uygulamasında sorun oluyor alt ag 8 8 4 4 yazıyorum fakat kabul etmiyor kısaca 0 ile 250 arası bir rakam olması gerekiyor diye bir uyarı yazısı çıkıyor ???
  geçersiz bir alt ag maskesi girdiniz. Alt ağ maskesi bitişik olmalı. Lütfen geçerli bir maske kullanın diyor ????

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*