Anasayfa / Mobil / Ayın En iyi Android Uygulamaları Mayıs 2014

Ayın En iyi Android Uygulamaları Mayıs 2014

android uygulamalar

Reklamlar

Mayıs Ayının en iyi android uygulamalarını sizler için bir araya getirdik. Dosya depolama, fotoğraf düzenleme , bakım ve temizleme programları ile android cihazlarınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Uygulamaları tek tek değerlendirelim.

carousel

Reklamlar

Carousel

Carousel ,  Dropbox tarafından hazırlanmış bir fotoğraf ve video yedekleme uygulaması’dır. Gayet kulanışlı bir dosya depolama servisidir.  Belgelerinizi , fotoğraflarınızı , videolarınızı kısacası android cihazınızda yüksek boyutta bütün dosyalarınızı yedekleyebilir ve telefonunuzda ciddi depolama alanları sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bilgilerinizi güvenle saklamak için de kullanabileceğiniz başarılı bir uygulama.Çok kullanışlı bir arayüze sahiptir. Uygulama sayesinde dosyalarınızı yükleyerek arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

İNDİRCarousel

CCleaner

CCleaner

Windows işletim sistemlerinden hatırlayacağınız CCleaner uygulaması android versiyonu ile karşımızda. Android işletim sistemlerinde kullanılan ve hiçbir fayda sağlamayan temizlik ve bakım uygulamalarından CCleaner sayesinde kurtulabilirsiniz.

Android telefonunuzu hızlandırmak ve bakım yapmak için bu uygulamayı kaçırmayın.  Bütün android cihazlarda bulunası gereken bir uygulama. Temizlik işlevlerinin yanında batarya seviyesi, hafıza alanı, RAM miktarı gibi pek çok teknik bilgiyi de uygulama içerisinden inceleyebilirsiniz.

İNDİRCCleaner

firechat

Firechat

Android için pek çok sohbet uygulaması mevcut ancak Firechat herhangi bir internet bağlantısı gerektirmemesi sayesinde diğer sohbet uygulamalarından ayrılıyor. 10 metreye kadar çevrenizdeki kişilerle direkt Wi-Fi bağlantısı ya da Bluetooth kullanarak sohbete izin verdiği için internet bağlantınız olmasa bile akıllı cihazınızın kendi yeteneklerini kullanarak çevrenizdeki tanıdığınız ya da tanımadığınız kişilerle sohbet edebilmenize olanak tanıyor. Bilhassa etkinlikler, toplantılar gibi yerlerde faydalı olabildiği gibi toplu taşıma araçlarında bile kullanılabiliyor.

Tabii ki internet bağlantısı varsa dünyanın her yanından kullanıcılara ulaşabilme imkanı da tanıyor. Gerçek adınızı kullanmanın yanında rumuz kullanımı da mümkün ve böylece kişisel gizliliğine önem veren kullanıcılar gerekli seçenekleri uygulamada bulabiliyorlar. Herhangi bir kayıt zorunluluğu bulunmaması sayesinde anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

İNDİRFirechat

retricaRetrica

Retrica iPhone kullanıcıları için en çok tercih edilen fotoğraf düzenleme uygulamalarından. Bu ay Android mobil cihazlar için de çıkan Retrica elbette kısa sürede popülerlik kazanmayı başardı. Hem kolay kullanımı hem de bol seçenekli olması nedeniyle tercih edilen uygulama aynı zamanda ücretsiz.

Fakat ücretsiz versiyonunda maalesef sadece 55 adet filtre yer alıyor ve geri kalan 25 filtreye ulaşabilmek için ücretli sürümünü satın almak gerekiyor. Filtre seçeneklerinin yanında kolaj yapma, zamanlayıcı, çerçeve ekleme gibi seçeneklere de sahip olduğu için çoğu kullanıcımızın fotoğraf düzenleme ihtiyaçları için yeterli olacaktır.

Fotoğraf çekmeyi seven telefon kullanıcıları için vazgeçilmez bir uygulama olabilir.

İNDİRRetrica 

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*