Anasayfa / Whatsapp / Whatsapp Engellendiğimi Nasıl Anlarım Kesin Yöntem 2020

Whatsapp Engellendiğimi Nasıl Anlarım Kesin Yöntem 2020

Whatsapp engel

Whatsapp’ta engellendiğimi nasıl anlarım sorusuna birkaç yöntemle cevap vermeye çalışacağız. Whatsapp , günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma servislerinden biridir. Ücretsiz mesajlaşma ve bunun yanında sunduğu özellikler ile Whatsapp günümüzde telefonun olmazsa olmaz uygulaması olmuştur. Durum böyle iken kullanıcılar Whatsapp hakkında birçok soru sormaktadır. Bugün sizlere Whatsapp’ta engellendiğiniz zaman bunu farkedebilmek için neler yapabileceğinizi resimli olarak anlatmaya çalışalım.

Reklamlar

Yazımızın başında Whatsapp tarafından önerilen yöntemleri son olarak’ta bizim önerdiğimiz kesin yöntemi deneyebilirsiniz.

Uygulamada aşağıdaki işlemleri yaparak kişileri engelleyebilirsiniz.

Reklamlar

iPhone telefonlarda; Sohbet Ayarları / Engellenenler / Yeni ekle

Android Telefonlarda ; Ayarlar > Kişiler > Engellenen Kişiler

Bu şekilde engellemiş olduğunuz kullanıcılara mesaj atamaz ve güncel profil bilgilerini göremezsiniz.

Engellendiğimi Nasıl Anlarım ?

Engellendiğinizi anlatmanın birkaç yolu vardır. Öncelikle Whatsapp yetkilileri tarafından açıklanan engellendiğinizi anlamanın yöntemleri aşağıdaki gibidir.

1.Sizi engelleyen kişinin “son görülme..” veya “çevrimiçi” durumunu sohbet ekranında göremezsiniz. Bu durum engellendiğinizi gösterebilir. Tabi karşı taraf son görülme zamanını da kapatmış olabilir.

23433672

2.Engellendiğiniz zaman kişinin profil ve durum güncellemelerini göremezsiniz. Uzun bir süre aynı durum ve profil resmi ile gördüğünüz kullanıcılar sizi engellemiş olabilir.

3.Sizi engelleyen kişiye gönderdiğiniz mesajlar her zaman tek bir onay işareti (mesaj gönderildi) olarak kalır; ikinci onay işareti (mesaj iletildi) asla gözükmez.

Bu yöntemler ile engellendiğiniz anlayabilirsiniz fakat emin olmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

whatsapp

Kesin Yöntem son

Engellediğinizi düşündüğünüz kişiyi Whatsapp yüklü olan başka bir telefonun rehberine ekleyerek , bu telefondan Whatsapp profilini açarak kontrol etmeniz gerekiyor. Burada Whatsapp durumlarına , profil resmine veya son görülme zamanına bakarak engellendiğinizi anlayabilirsiniz. Şuan için en garanti yöntem budur.

Bu bilgileri kendi telefonunuzdan kontrol ederek Engellenip , engellenmediğinizi anlayabilirsiniz.

Son görünme zamanını kapatan kullanıcıların sizi engellediğini anlamanız biraz daha zordur. Bunun için profil resmi ve durum yazılarını kontrol etmeniz gerekecektir. Yöntem 2020’de güncellenmiş ve hala geçerliliğini korumaktadır.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

8 yorum

 1. birinin profil resmi yok , durum yazısı yok,mesaj yazdıgımda tek çizgi var, ama arama yaptığımda arama telefon çalıyor ve okunma bilgisine baktıgımda mesajlarım teslim edilmiş ve okunmuş. Şu durumda engellenmiş mi oluyorum?

  • Serkan Çataltaş

   Durum yazısı ve profil resmi olmayabilir. Bu engellendiğinizi göstermez. Farklı bir telefona numarayı ekleyip emin olabilirsiniz.

 2. Birinin fotoğrafını görüyorum ama durum yazısını göremiyorum başka telefondan bakıyorum aynı foto ama durum yazısı görünüyor yani engellendiysem resmini neden görüyorum bu yüzden emin olamadım bişey yazmayada cesaret edemiyorum

 3. Merhaba
  WhatsApp da arama 3 nokta ve o ataş gibi şey görünüyor fakat profil görünmüyor başkalarında görünüyor engellemiş mi oluyor

 4. merhaba birini engelledim fakat engelliler listesinde olmasına rağmen profil resmini değiştirdiği zaman görebiliyorum ( hemen değil 2-3 gün sonra düşüyor resmi) sebebi ne olabilir.

  • merhaba ozellikle bu sorunun cevabi verildi mi ? suan bu durumdan bende muzdaribim
   engelledigim kisinin guncel profil foto degisimleri engelli kisimda gozukuyor .nedeni nedir ?

 5. Merhabalar
  WhatsAppda kişinin çevrimiçi olduğunu görüyorum ama mesajım ulaşmıyor tek çizgi…
  Engellemiş olabilirmi?
  Nedeni ne olabilir?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*