Anasayfa / Mobil / Whatsapp Engellendiğimi Nasıl Anlarım Kesin Yöntem
Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp Engellendiğimi Nasıl Anlarım Kesin Yöntem

Whatsapp engel

Whatsapp’ta engellendiğimi nasıl anlarım sorusuna birkaç yöntemle cevap vermeye çalışacağız. Whatsapp , günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma servislerinden biridir. Ücretsiz mesajlaşma ve bunun yanında sunduğu özellikler ile Whatsapp günümüzde telefonun olmazsa olmaz uygulaması olmuştur. Durum böyle iken kullanıcılar Whatsapp hakkında birçok soru sormaktadır. Bugün sizlere Whatsapp’ta engellendiğiniz zaman bunu farkedebilmek için neler yapabileceğinizi resimli olarak anlatmaya çalışalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Yazımızın başında Whatsapp tarafından önerilen yöntemleri son olarak’ta bizim önerdiğimiz kesin yöntemi deneyebilirsiniz.

Uygulamada aşağıdaki işlemleri yaparak kişileri engelleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone telefonlarda; Sohbet Ayarları / Engellenenler / Yeni ekle

Android Telefonlarda ; Ayarlar > Kişiler > Engellenen Kişiler

Bu şekilde engellemiş olduğunuz kullanıcılara mesaj atamaz ve güncel profil bilgilerini göremezsiniz.

Engellendiğimi Nasıl Anlarım ?

Engellendiğinizi anlatmanın birkaç yolu vardır. Öncelikle Whatsapp yetkilileri tarafından açıklanan engellendiğinizi anlamanın yöntemleri aşağıdaki gibidir.

1.Sizi engelleyen kişinin “son görülme..” veya “çevrimiçi” durumunu sohbet ekranında göremezsiniz. Bu durum engellendiğinizi gösterebilir. Tabi karşı taraf son görülme zamanını da kapatmış olabilir.

23433672

2.Engellendiğiniz zaman kişinin profil ve durum güncellemelerini göremezsiniz. Uzun bir süre aynı durum ve profil resmi ile gördüğünüz kullanıcılar sizi engellemiş olabilir.

3.Sizi engelleyen kişiye gönderdiğiniz mesajlar her zaman tek bir onay işareti (mesaj gönderildi) olarak kalır; ikinci onay işareti (mesaj iletildi) asla gözükmez.

Bu yöntemler ile engellendiğiniz anlayabilirsiniz fakat emin olmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

whatsapp

Kesin Yöntem

Engellediğinizi düşündüğünüz kişiyi Whatsapp yüklü olan başka bir telefonun rehberine ekleyerek , bu telefondan Whatsapp profilini açarak kontrol etmeniz gerekiyor. Burada Whatsapp durumlarına , profil resmine veya son görülme zamanına bakarak engellendiğinizi anlayabilirsiniz. Şuan için en garanti yöntem budur.

Bu bilgileri kendi telefonunuzdan kontrol ederek Engellenip , engellenmediğinizi anlayabilirsiniz.

Son görünme zamanını kapatan kullanıcıların sizi engellediğini anlamanız biraz daha zordur. Bunun için profil resmi ve durum yazılarını kontrol etmeniz gerekecektir. Alternatif yöntemler ürettikçe yazı güncellenecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

5 yorum

 1. Merhabalar
  WhatsAppda kişinin çevrimiçi olduğunu görüyorum ama mesajım ulaşmıyor tek çizgi…
  Engellemiş olabilirmi?
  Nedeni ne olabilir?

 2. merhaba birini engelledim fakat engelliler listesinde olmasına rağmen profil resmini değiştirdiği zaman görebiliyorum ( hemen değil 2-3 gün sonra düşüyor resmi) sebebi ne olabilir.

 3. Merhaba
  WhatsApp da arama 3 nokta ve o ataş gibi şey görünüyor fakat profil görünmüyor başkalarında görünüyor engellemiş mi oluyor

 4. Birinin fotoğrafını görüyorum ama durum yazısını göremiyorum başka telefondan bakıyorum aynı foto ama durum yazısı görünüyor yani engellendiysem resmini neden görüyorum bu yüzden emin olamadım bişey yazmayada cesaret edemiyorum

Bir Yorum Yazın