Anasayfa / Bilişim / Araç Takip Sistemi Nasıl Kurulur- Çalışır

Araç Takip Sistemi Nasıl Kurulur- Çalışır

araç takip

Reklamlar

Araç takip sistemleri nasıl kurulur ? Ne işe yarar ? hangi mantıkla çalışır ? Bu konularda biraz bilgi vermeye çalışalım. Araç takip sistemi ile araçların konumu , hızını , yönünü vb. bütün bilgileri takip edebilirsiniz. Araç takip sistemleri Şirketler , araç kiralama ofisleri , kişisel araçlar için çok mantıklı bir sistemdir. Bu yöntem ile araçlarını takip edebilir şirketler için performans analizleri dahi yapabilirsiniz.

Araç Takip Sistemi Nasıl Çalışır ?

Sistem araca yerleştirilen takip cihazları ile yapılmaktadır. Bu cihazlar GPS uydu ile haberleşerek  , Gsm şebekesi üzerinden bilgileri ilgili sunuculara aktararak , bir yazılım aracılığı ile sizlere gösterir. Sistemi yazılım aracılığıyla veya internet üzerinden rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Reklamlar

Takibi haritalar üzerinden anlık olarak da yapabilirsiniz. Bu sistemlerin aracın hızını , ilgili noktaya varış süresini , performans analizini çıkarma gibi özellikleri vardır. Takip sistemlerini satan firmalar tarafından yazılım desteği ve teknik destek sağlanmaktadır.

Şirketler için ciddi bir getiri sağlayan bu sistem ile kurye , araç kiralama , ulaşım firmaları gibi sektörler için kesinlikle kullanılması gereken bir sistemdir. Sistemleri birçok araçlar için kullanabilirsiniz. Toplu izleme yapabilir , araçların nerede ne kadar bekleme yaptığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca araçlarınız için bir filtreleme yaparak bunları grup halinde izleyebilir ve raporlar halinde alabilirsiniz.

Türkcell , Vodafone , Avea gibi gsm şirketlerinin Araç takip sistemleri vardır. Detaylı bilgiyi ilgili firmaların müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz. Bu firmaların fiyatları biraz abartılı olabilir. Birçok firma ile görüşerek fiyat araştırması yapabilirsiniz. firmalarda dikkat etmeniz gereken noktalar , amacınıza uygun , taleplerinizi karşılayacak hizmeti almanızı sağlamaktır. Araç takibi için kullanılacak cihazlar her firmada farklı yerlere yerleştirilmektedir. Bu konuda firmadan gerekli bilgileri alabilir ve istediğiniz yere alıcıları yerleştirebilirsiniz.

araç takibi

Sistemin Avantajları

 • Kolay kullanım ile internet üzerinden kolaylıkla takip yapabilirsiniz.
 • Takip ettiğiniz araçlar belirlediğiniz limitleri aştığı taktirde sms ile uyarı alabilirsiniz. ( Firmaya bağlı bir özelliktir)
 • Detaylı raporlar ile performans analizi sağlayabilirsiniz.
 • Aracınızın çalınma ihtimaline karşı tek tuşla aracınızın konumunu öğrenebilirsiniz.
 • Belirlediğiniz mesafelerden aracınız uzaklaşırsa sms ile bilgilendirilirsiniz.
 • Müşterilerinize en yakın aracı anlık olarak görebilir. Müşterilerinizin isteğine en kısa sürede cevap verebilirsiniz.
 • Araçlarınızda oluşabilecek acil durumlar için uyarı ve bilgilendirmeleri anında alabilirsiniz.
 • Tüm araçlarınızı aynı anda takip edebilirsiniz.

 Sistem hakkında verebileceğimiz temel bilgiler bu şekildedir. Sistem hakkında başka sorularınız varsa yorum olarak atabilirsiniz. Bu yazı herhangi bir ticari kaygı ile yazılmamıştır . Tamamen sizlere bilgi verme amaçlıdır. Sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

4 yorum

 1. Merhabalarelimde araç takip sistemi var ayrıca işime ait internet sitem var google server harita işini yapabilirmiyim Acaba Cevabınızı beklerim Saygılar

 2. Sevgilimin arabasina takicam nasil olur kendim takabilirmiyim acil

 3. Mrb ben Faruk Akman araçtakip işi yapmak istiyorum özel bi yazılım yapa bilirmisiniz yaparsanız görüşmek isterim telim 0537 296 ** ilginiz için tşk ler

 4. Bknz: ebay.com GPS, GSM jammer'lar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*