Anasayfa / Teknoloji / Android Ses Kayıt Nasıl Yapılır

Android Ses Kayıt Nasıl Yapılır

ses kayıt

Reklamlar

Merhaba arkadaşlar. Android telefon kullanıcıları için ses kayıt programlarını sizlerle paylaşacağız.  Ses kayıt konusunda en başarılı programları biraraya getirmeye çalıştık.  Bu programları kullanarak telefonunuzla ses kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Müzikleri , konserleri , eğitimlerinizi ve işinizle alakalı birçok konuda ses kayıt programlarına ihtiyaç duyabilirsiniz.

ASR Ses Kayıt Uygulaması

Konusma ve Ses kayıt – ASR uygulaması ile android tablet ve telefonlarınızda kolayca ses kayıt yapabilirsiniz.

Reklamlar

Konusma ve Ses kayıt – ASR bize konuşmaları, müziği, sesli notları veya herhangi bir sesi Android telefon veya tabletimizi kullanarak kaydetme imkanı veriyor. Uygulama Android’in standart ses kayıt uygulamasından daha yüksek frekansta ve kalitede kayıt yapabilmektedir. Konusma ve Ses kayıt – ASR ile WAV, OGG, FLAC, AAC, MP4 ve 3GP formatlarında kayıt yapabilirken size sample rate ve bit rate gibi değerleri tercihlerinize göre yapılandırarak ses kalitesini belirleme imkanı veriyor.

Konusma ve Ses kayıt – ASR ile gerçek zamanlı ses kayıtlarınızı duraklatıp istediğiniz zaman bu kayıtlara devam edebiliyorsunuz. Uygulama size ses dosyalarını kaydedeceğiniz klasörü belirleme imkanı da veriyor.

Konusma ve Ses kayıt – ASR’nin en güzel özellikliklerinden biri ses sensörüne sahip olmasıdır. Bu özellik sayesinde Android cihazınız ortamdaki sesleri takip ediyor ve ortam sessiz olduğunda kaydı duraklatıyor, ortamda herhangi bir ses oluştuğunda ise kaydı devam ettiriyor.

Konusma ve Ses kayıt – ASR ile mikrofondan alınan sesi yükseltip azaltabilmeniz de mümkün. Artı ve eksi kazanç değerlerini değiştirebilen uygulama size her şartta çözüm sunabiliyor.

İNDİRKonusma ve Ses kayıt – ASR

Miidio Recorder

miidio Recorder Kullanıcılar için kullanımı pratik ve gayet başarılı bir ses kayıt uygulamasıdır.

miidio Recorder bize hem sıkıştırılmamış olarak yüksek kalitede hem de MP3 formatında kayıt yapma imkanı sunuyor. Uygulamada kayıt uzunluğuyla ilgili herhangi bir kısıtlama bulunmamakta. miidio Recorder ile Android cihazınızın depolama alanı el verdiğince ses kaydı yapabiliyorsunuz.

miidio Recorder gerçek zamanlı kayıt yaparken Android cihazınıza kulaklık bağlayabilmenize ve kaydınızı kulaklıklarınızla dinleyebilmenize izin veriyor. miidio Recorder ile kaydettiğiniz dosyalar otomatik olarak /mnt/sdcard/VoiceRecorder klasörüne kaydedilmektedir.

miidio Recorder kayıtlarınızı kolayca paylaşabilmeniz için size pratik bir çözüm sunuyor. miidio Space adlı dosya paylaşma servisiyle birleşik bir uygulama olan miidio Recorder ile hazırladığınız kayıtların paylaşım URL’lerini oluşturabiliyorsunuz ve bu URL’leri Facebook, Twitter ve Google+ gibi hesaplarınızdan paylaşabiliyorsunuz. Bu iş için Facebook hesabınızla giriş yapmanızı gerektiren uygulama Facebook hesabınızdan sizin izniniz olmadan paylaşım yapmayacağının garantisini vermekte.

İNDİRmiidio Recorder

Easy Voice Recorder

Ses kaydını kolay, pratik ve eğlenceli hale getiren bu ücretsiz program şu ana özelliklere sahip:

  • Uygulama, ses kayıtlarınıza bilgisayar gibi harici cihazlardan erişebilmenize izin vererek kayıtlarınızı düzenlemenizi ve paylaşmanızı kolaylaştırmakta
  • Kayıtlarınızı farklı dosya formatlarında kaydedebilirsiniz. Eğer yüksek kalite tercih ederseniz Wave, kalite ve kayıt uzunluğu arasında bir denge tercih ederseniz MP4, daha uzun kayıt süresi tercih ederseniz 3gp formatlarını kullanabilirsiniz.
  • Hafıza kartınız elverdiğince uzun kayıtlar yapabilirsiniz.

Programın ücretli olan Pro versiyonu bluetooh desteği, stereo kayıt imkanı ve önceki kayıtlarınıza devam edebilme gibi farklı özelliklere de sahip

İNDİREasy Voice Recorder

Uygulamarın hepsini ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Uygulamaları kullanırken sorun yaşayan arkadaşlar yorum atarsa yardımcı olabiliriz. Kolay gelsin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*