Anasayfa / Teknoloji / Google Haritalar Adres, Sorun Bildirimi Nasıl Yapılır

Google Haritalar Adres, Sorun Bildirimi Nasıl Yapılır

Google Haritalarda hatalı bir adres bilgisi, yazım yanlışı, kapalı yol, hatalı adres, çizim hatası vb. birçok sorunu tekrar düzenlenmesi için bildirimde bulunabilirsiniz. Google Maps’ın ülkemizde kulanılmaya başlaması ile birlikte birçok kullanıcı kullanmaya başladı fakat yandex’in ülkemizde daha önce yayına geçmesi, Google haritalar kullanımının şimdilik daha az olmasının baş nedenlerinden biri. Kullanıcı sayısı arttıkça , kullanıcı bildirimleri artarak daha başarılı bir harita kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Google haritalar olusturulurken ilk etapta sunulan veriler özel bir firmadan alındığı için bu bilgilerin doğruluğu veya güncelleği tam olarak sağlanmamaktadır. Burada geri bildirimlerin önemi daha da ortaya çıkıyor. Kullandığınız alanlar içinde bulunan hatalar için geri bildirim yaparak haritanın daha güncel ve doğru olmasını sağlayabilirsiniz. Peki bildirimler nasıl yapılır ? Resimli anlatımı takip ederek 2 adımda sorun bildirimi yapabilirsiniz.

Google maps sorun bildirimi nasıl yapılır ?

google.com/maps adresine bilgisayarımızdan veya telefonumuzdan giriş yapıyoruz.

Reklamlar

Düzenleme yapmak veya hata bildirmek istediğiniz alanın üstüne gelerek sağ tıklayın ve “Verilerle ilgili sorun bildir” seçeneğine tıklayın. ( Doğru adres üzerinde olduğunuzdan emin olun.)

google-maps-sorun-bildir

Düzenleme ekranında “Yanlış olan bilgileri işaretleyin

Adres adında sorun varsa ad bilgisini yeniden düzenleyebilirsiniz.

  • Tek yön/çift yön bilgisi yanlış.
  • Yanlış çizilmiş.
  • Kapalı
  • Mevcut değil

Seçeneklerinden birini seçerek not ekranına sorunla ilgili detaylı bilgi giriniz. Eğer sorun bu kategoriler dışında ise diğer alanında bildirebilirsiniz.

maps-duzenleme-oner

Bildirimi tamamladıktan sonra “Google haritalar’ın geliştirilmesine katkıda bulunduğunuz için teşekkürler” uyarısı ile karşılaşacaksınız. Bildiriminiz hakkında detaylı bir mail alacaksınız.

google-maps-bildirim

Hata bildiriminiz hakkında gereki işlemler yapıldıktan sonra E-posta ile bilgilendirileceksiniz. Google bildirimlere çok önem vermektedir ve bu bildirimlere ortalama 1-2 hafta içerisinde geri dönüş sağlanmaktadır.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*