Anasayfa / Bilişim / ZyXEL vmg3312-b10a şifre ve kurulum adımları

ZyXEL vmg3312-b10a şifre ve kurulum adımları

ZyXEL vmg3312-b10a modem giriş şifresi ve kurulum işlemini resimli olarak anlatacağız. Vmg3312-b10a modem kurulumu için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Öncelikle modemimizin kablo bağlantısını yapacağız. Fiziki kurulumdan sonra, arayüze bağlanarak gerekli bağlantı ayarlarını tanımlayacağız.

Reklamlar

1) Telefon hattınıza taktığınız kabloyu splitter cihazında bulunan DSL portuna takın.Spitter’in LINE portuna taktığınız kabloyu, modeminizin DSL portuna takınız.

2) Splitter’ın PHONE portuna taktığınız kabloyu telefona takın.

Reklamlar

3) Bilgisayarınızı modeminizin Ethernet portlarından birine bağlayınız.

4. Adaptörü modeminizin Power girişine bağlayınız.

Modeminizi açtıktan sonra, Web tarayıcınıza 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basın.

Açılan ekranda kullanıcı adı kısmına “admin”, parola kısmına “1234” yazın. Oturum aç seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan ekranda yeni şifre oluşturabilirsiniz. Yetkisiz kişilerin modeminize erişimini engellemek için şifrenizi mutlaka değiştirin.

Genişbant menüsünde ADSL kullanıcısı iseniz birinci satırı, VDSL kullanıcısı iseniz üçüncü satırı tıklayarak buradan PPP Kullanıcı Adı ve PPP Şifre kısmına kullanıcı bilgilerinizi giriniz. Bu Servis Sağlayıcınız tarafından size verilen sözleşmede yazmaktadır.

Uygulama butonuna tıklayarak ayarlarınızı kaydedebilirsiniz. Kısa bir süre sonra modeminiz servis sağlayıcınızdan IP adresi alacak ve internet ışığınız yeşil yanacaktır. Eğer kullanıcı adı veya şifrenizi yanlış girerseniz, ttnet hatalı şifre ekranı ile karşılaşırsınız.

Web arayüzün sağ tarafında bulunan Durum butonuna tıklayarak veya bağlantı durumu seçeneğine tıklayarak, cihazınızın modeli, yazılımı (Firmware), Servis Sağlayıcınızdan aldığı IP adresi, DSL hat durumu gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. ZyXEL vmg3312-b10a modem hakkında sorularınızı yorum alanından iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*