Anasayfa / İnternet / Amazon güvenilir bir site mi?

Amazon güvenilir bir site mi?

Amazon, dünyanın en büyük online alışveriş sitelerinden biridir. Kullanıcılar Amazon güvenilir mi ? Şeklinde sorular iletiyor. Amazon tabi ki son derece güvenilir bir platformdur. Yakın zamanda Amazon Türkiye faliyete başladı fakat hala yurtdışı alışveriş fiyatları daha uygun. Peki güvenli bir şekilde alışveriş yapmak için nelere dikkat etmek gerekir ?

Reklamlar

Amazon güvenilir mi ?

Amazon her zaman müşterilerin yanında bir platformdur. Amazon yurtdışı lokasyonlarından alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. 

Türkiye teslimatı var mı ?

İlk kontrol etmeniz gereken madde, almak istediğiniz ürünün Türkiye teslimatı var mı ? Eğer teslimat yoksa boşuna zaman kaybetmiş olacaksınız.

Reklamlar

Satıcı güvenilir mi ?

Ürünü beğendiniz, Türkiye teslimatı da var.. Peki satıcı ne kadar güvenilir ? Amazon paranızı koruyacaktır fakat satıcı ile yaşayacağınız bir problem ile uğraşmamak için satıcı puan ve yorumlarına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ürün detaylarında satıcı puanlarını, ürün soru cevap ve müşteri yorumları gibi detayları dikkatli araştırın.

Doğru ürünü mü alıyorum ?

İnternetten alışveriş yaparken yapılan en büyük hatalardan biri de, ürün detaylarını dikkatli incelemeden sipariş vermektir. Ürünün hemen altında bulunan ürün detaylarını inceleyiniz. 

Bu maddelere dikkat ederek Amazon’dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Sadece Amazon değil, tüm alışveriş siteleri için bu temel maddeler önemlidir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*