Anasayfa / İnternet / Software reporter tool engelleme, silme, kaldırma nasıl yapılır

Software reporter tool engelleme, silme, kaldırma nasıl yapılır

Google Chrome Software reporter tool, Chrome yüklemesini izleyen, herhangi bir hatalı veya uyumsuzluk hatalarını tarayıcıya bildiren bir servistir. Arka planda “software_reporter_tool.exe” olarak çalışır. Google Chrome ile birlikte yüklenen küçük bir yürütülebilir dosyadır . Yararlı bir araç olmasına rağmen, yüksek CPU veya güç kullanımı yaratıyorsa, devre dışı bırakılabilir veya tamamen kaldırabilirsiniz.

Reklamlar

Software reporter tool arka planda tam olarak ne iş yapar? Haftada bir kez (muhtemelen Google Update’le) çalışarak, sonuçları Google’a gönderir. Sonuçta ortaya çıkan günlük, Chrome’un tarama deneyimine müdahale eden tüm işlem ve programlardan oluşur. Bunun arkasındaki amaç, tarayıcının daha iyi çalışmasını sağlamak için Chrome’un kullanıcı deneyimiyle çelişen işlemleri veya uygulamaları sınırlamak veya devre dışı bırakmaktır.

Yazılım Reporter Aracı, Chrome’un uygulama veri klasöründe bulunan bir yürütülebilir dosyadır. Klasörün varsayılan konumu:

Reklamlar

%localappdata%\Google\Chrome\User Data\SwReporter\44.214.200.3\software_reporter_tool.exe

Araç tarafından oluşturulan günlükleri görmek istiyorsanız, aşağıdaki yolu takip edebilirsiniz:

%localappdata%\Google\Software Reporter Tool\software_reporter_tool.log

Software reporter tool nasıl kaldırılır ?

Not defterini çalıştırın.

Aç seçeneğine tıklayarak %localappdata%\Google\Chrome\User Data\SwReporter\44.214.200.3\software_reporter_tool.exe yoluna gidin.

Tüm dosyaları işaretleyerek “Software_reporter_tool.exe” dosyasını açın.

CTRL+A’ya basarak tüm içeriği seçip silin.

İşlemden sonra Software reporter tool yazılımı bir daha çalışmayacaktır. Alternatif birçok yöntem vardır fakat diğer yöntemler, Chrome güncellemesinden sonra etkisiz hale geldiğinden, yazılımı tamamen durdurmanın tek yolu budur.

Software reporter tool yazılımını silmek veya kaldırmak, Google Chrome tarayıcının çalışmasını etkilemeyecektir. Tarayıcınızı işlemden sonra sorunsuz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu işlem sayesinde gereksiz cpu ve memory yükünü azaltmış olacaksınız.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*