Anasayfa / Yazılım / Windows 10’da windows fotoğraf görüntüleyicisi nasıl etkinleştirilir

Windows 10’da windows fotoğraf görüntüleyicisi nasıl etkinleştirilir

Windows’ta kullanıcının isteğine göre seçebileceği bazı varsayılan uygulamalar vardır. Çok sayıda Photo Viewer Uygulaması var ancak kullanıcılar çoğunlukla Windows Photo Viewer uygulamasını basit ve kullanımı kolay buluyor. Windows fotoğraf görüntüleyici varsayılan olarak etkin değildir. Bu yüzden kullanıcıların etkinleştirmesi gerekir. Bunu yapmanın birden fazla yolu var. Windows 10’da Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi’ni etkinleştirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

Reklamlar

Bazen “Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi” programlar listesinde görünmemektedir. Bu listeye ekleyebilmek için kayıt defterinden düzenleme yapılması gerekiyor. Bu işlemi otomatik yapmak için aşağıdaki dosyayı indirin ve yönetici olarak çalıştırın.

Bu işlemden sonra Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi Kayıt Defterine eklenecektir. Bunu şimdi varsayılan olarak yapmanız gerekir, bunun için;

Reklamlar

Denetim Masası \ Varsayılan Programlar \ Varsayılan Programları Ayarla seçeneğine gidin. Listeden Windows Fotoğraf Görüntüleyiciyi bulun ve seçtikten sonra “Bu Programı Varsayılan Olarak Ayarla” ya tıklayın. İşlem bitti.

Şimdi herhangi bir resme sağ tıklayın ve “Birlikte Aç” ı seçin ve listeden “Windows Fotoğraf Görüntüleyici” yi seçin. Artık her fotoğrafınız varsayılan olarak “Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi” nde açılacak. “.Png dosyalarını açmak için her zaman bu uygulamayı kullan” kutusunu işaretleyin, böylece varsayılan fotoğraf görüntüleyici olarak kullanmak için “Windows fotoğraf Görüntüleyicisi” ni kullanmak için sisteminize tekrar tekrar işaretlemeniz gerekmez.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*