Anasayfa / Yazılım / Windows 10’a Media Center nasıl kurulur

Windows 10’a Media Center nasıl kurulur

Windows Media Center, çok popüler bir uygulama değildi. Windows 7’ye ve Windows’un önceki sürümlerine dahil edildi. Ancak Windows 10’un son sürümüne dahil edilmedi. Teknik olarak, Windows Media Center, Windows Media Player gibi ancak daha fazla işlevselliğe sahip bir medya oynatıcısıdır. TV Tuner üzerinden TV oynatmayı, kaydetmeyi, DVD Oynatıcıyı, eski MPEG-2 video desteğini vb. içerir. Çoğu zaman, WMC DVD oynatıcı olarak kullanıldı. Bu nedenle Microsoft, Windows Media Center’ı Windows 10’da bir DVD oynatıcı uygulamasıyla değiştirmiştir. DVD oynatıcı uygulaması Windows Mağazası aracılığıyla yüklenebilir.

Reklamlar

Bazı insanlar Windows Media Center dosyalarını Windows’un önceki sürümlerinden çıkarmış ve Windows Media Center’ı Windows 10’a yüklemek için bir yükleyici oluşturmuştur. Windows Media Center hayranıysanız ve işlevini Windows 10’da kullanmak istiyorsanız, WMC’yi Windows 10’da indirmek ve yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin.

Öncelikle dosyayı indirmek için aşağıdaki linki kullanın.

Reklamlar
  1. İndirilen zip dosyasını bir klasöre çıkarın.
  2. TestRights.cmd dosyasını yönetici olarak çalıştırın. Bu yeni bir komut istemi penceresi açacaktır.
  3. WMC yüklemek için InstallerBlue.cmd’yi, WMC’nin yeşil kaplamasını yüklemek için InstallerBlue.cmd’yi çalıştırın.

Windows Media Center yüklemedne sonra otomatik açılacaktır. Sorunsuz kullanabilirsiniz. WMC’nin tüm işlevleri sağlam olacaktır ve herhangi bir özelliği ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Windows 10 Sürüm 1903 ve hatta en son Windows Insider sürümlerinde test ettim ve kesinlikle çalışıyor. Windows Media Center hoşunuza gitti mi? Yoksa WMC için alternatifler kullanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*