Anasayfa / İnternet / Google hesabınıza erişimi izinlerini kaldırma

Google hesabınıza erişimi izinlerini kaldırma

Google‘da hesabınıza erişimi olan uygulamalar sayfasını kullanarak, hesabınızda izin verdiğiniz uygulama veya sitelerin listesini görebilirsiniz. Bu listede gördüğünüz uygulama ve sitelerin, hesabınıza erişim yetkisi vardır. İlgili sayfadan, verdiğiniz yetkileri görebilir veya yetkiyi tamamen kaldırabilirsiniz.

Reklamlar

Örneğin; sanal asistan bir uygulama indirdiniz ve bu uygulama sayesinde günlük planlarınızın ve buna benzer birçok işlemin otomatik olarak takip edilmesini sağlıyorsunuz. Bu uygulama size gerekli uyarılarda bulunabilmek için arkadaş listenize, takvim bilgilerinize, konum bilgilerinize vb. birçok bilgiye erişim yetkisi isteyebilir. Bu yetkileri vererek uygulamayı kullanabilirsiniz fakat dilediğiniz zaman bu yetkileri tamamen iptal edebilir veya sınırlandırabilirsiniz. Google hesap erişimleri izinlerini kontrol etmek için öncelikle ilgili ekrana giriş yapıyoruz.

Hesap erişim izinleri nasıl kontrol edilir ?

İzinler sayfasına giriş yapmak için tıklayın.

Reklamlar

İzinler 3 kategori altında toplanmaktadır.

  • Tam hesap erişimi
  • Temel profil bilgilerinizi görüntüleme
  • Okuma ve yazma erişimi

Sayfaya giriş yaptığınız zaman mevcut hesabınıza erişimi olan uygulama ve sitelerin listesini görebilirsiniz. İşlem yapmak için istediğiniz bir uygulamanın üstüne tıklayarak seçin.

Açılan ekranda uygulamalanın hangi bilgilere eriştiğini görebilirsiniz.

Erişimi kaldır” seçeneğine tıklayarak uygulamanın erişimini tamamen kaldırabilirsiniz. Dilerseniz izinler seçeneğine tıklayarak dilediğiniz izinleri iptal edebilirsiniz. Bu işlemlerden sonra uygulamanın bazı özelliklerini kullanamayacağınızı unutmayın.

Google hesapları hakkında merak edilen tüm bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*