Anasayfa / İnternet / Opera turbo mod nasıl açılır ?

Opera turbo mod nasıl açılır ?

Opera tarayıcı, kullanıcılara internette gezinirken benzersiz bir deneyim sunar. Bu benzersiz tarayıcıda tarama hızınızı biraz hızlandırabilen Opera turbo modu adı verilen bir özellik var. Opera’nın çalışma zamanı önceliğini artırarak turbo modu, hızı gerçekten artırabilir ve web’e göz atmayı daha da eğlenceli hale getirebilir. Opera’da turbo modunu etkinleştirmek oldukça basittir. Opera’da turbo modunun nasıl etkinleştirileceğine bakalım.

Reklamlar
  • Ayarlar sekmesine tıklayın.
  • Sol alttaki Gelişmiş ayarları göster kutucuğunu işaretleyin.
  • Sol menüdeki Tarayıcı sekmesine gelin.
  • En alttaki Opera Turbo’yu Etkinleştir seçeneğine tıklayın.

Masaüstünde Turbo özelliğini açmak isterseniz 58. sürüme geri dönmek zorundasınız. Daha yeni sürümlerde turbo mod kaldırıldı. Opera tarayıcının mobil versiyonunda turbo modu hala çalışıyor. Google Play veya App Store’den tarayıcınızı indirdiyseniz sağ alt köşede bulunan kırmızı renkli Opera logosuna tıklayın ve açılan pencerede Ayarlar’a dokunun. Tarayıcı sekmesi altında bulunan “Veri kazancı” özelliği sağındaki butona dokunarak aktif hale getirin.

Opera’daki turbo işlevi birkaç versiyon önce kaldırıldı. Opera’nın yeni sürümlerini çalıştırıyorsanız artık turbo işlevini görmeyeceksiniz. Bunun yerine, “Mümkün olduğunda donanımsal hızlandırma kullan” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Ayarlar > Gelişmiş > Sistem seçeneklerini takip ederek donanım hızlandırmayı aktif edebilirsiniz.

İşlem bu kadar !

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*