Anasayfa / İnternet / Aliexpress gönderi takibi nasıl yapılır

Aliexpress gönderi takibi nasıl yapılır

Bugün, Aliexpress kargo takibi nasıl yapılır ? Kargonun nerede olduğunu nasıl anlarım ? Aliexpress kargom nerede ? gibi sorularınızı cevaplandıracağız.

Reklamlar

Aliexpress, uygun fiyatlarından dolayı ülkemizde oldukça kullanılan bir alışveriş sitesi. Çok fazla alışveriş yapılmasına rağmen hala kargolar oldukça geç gelmektedir. Kimi zaman 7 günde gelen ürün, kimi zaman 2 ayı bulabilmektedir. Bu süreler, alışveriş yaptığınız ülkeye göre farklılık gösterebilir. Siparişiniz geç geldiği zaman ürünü iptal etme, ücretsiz iade gibi haklarınız var. Kargonuzu takip edebilmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Aliexpress kargo takibi nasıl yapılır ?

Aliexpress hesabınıza giriş yaparak, siparişlerim seçeneğine giriş yapın.

Reklamlar

Ürünün yanında bulunan “Track order” sipariş takibi seçeneğine tıklayın.

Bu alanda genellikle Menşe ülkesinden yola çıktı ibaresi görünmektedir. Bu bilgi tam olarak doğru bilgileri vermemektedir.  Menşe ülkesi , varış ülkesi gibi seçenekleri de görebilirsiniz.

Ekranın en altına inerek “Takip numarası’nı” bulun. Takip numarasını öğrendikten sonra http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ sitesine giriş yaparak ürünümüzün durumunu kontrol ediyoruz.

Barkod numarası alanına gönderi numaranızı girin ve güvenlik kodunu girin.

Gönderinin hareketleri alanında detayları görebilirsiniz.

Gonderi musteriden alinmistir , Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden), Gonderi yurtdisina sevk edildi, gibi ifadeler göreceksiniz. Bu durum ürünün gönderildiğini ve PTT tarafında hareket beklediğini göstermektedir.

Aşağıdaki ekranı görüyorsanız ürün yakında elinize ulaşacaktır.

Konu hakkında sorularınızı iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*