Anasayfa / Bilişim / 4 mbps internet hızı yeterli mi?

4 mbps internet hızı yeterli mi?

Hepimiz, hızlı bir internetimiz olsun isteriz fakat hızlı internetin maliyeti de bir o kadar fazla oluyor. Fayda/Maliyet oranına baktığımız zaman, çok hızlı internet yerine, işinizi görecek internet hızı hangisiyse onu tercih etmek gerekiyor. Bugün, 4 Mbps internet hızı yeterli mi ? 4 Mbps internet hızı ile neler yapabilirsiniz bunlara değineceğiz.

Reklamlar

4 Mbps internet hızı, oldukça iyi bir hızdır. Bu hızda bir internet ile web’de çok yüksek performansda gezinme sağlayabilirsiniz. 720p kalitesinde videoları rahatlıkla izleyebilir, ortalama 20 dk içerisinde bu videoları indirebilirsiniz. Dosya indirme hızları sadece sizin internet hızınız değil, aynı zamanda indirme yaptığınız sunucu ile de alakalıdır fakat 4 Mbps internet ile istediğiniz dosyaları da kısa sürede indirebilirsiniz.

Ortalama olarak internet kullanımı için aşağıdaki hızlara ihtiyaç vardır;

Reklamlar

Hangi internet hızına ihtiyacınız var?

Web gezinme, e-posta, sosyal medya1 Mbps
Çevrimiçi oyun1-3 Mbps
Video konferans1-4 Mbps
Standart kalite video izleme3-4 Mbps
Yüksek kalite video izleme5-8 Mbps
Çok sık büyük dosya indirme50 Mb / sn ve üstü

Oluşturduğumuz grafiğe de baktığımız zaman, çok yüksek kalitede videolar izlemiyorsanız ve sürekli dosya indirmiyorsanız, 4 Mbps indirme hızı fazlasıyla yeterli olacaktır. İndirme hızı bakacağınız temel ölçüt olsa da, özellikle başkalarının yayınlaması için video kaydediyorsanız yükleme hızı da önemli olabilir. Yükleme hızı genellikle indirme hızından sonraki ikinci sayı olarak listelenir. örneğin, 4 Mbps / 1 Mbps – ve genellikle indirme bant genişliğinizden daha küçük olacaktır.

Tercih etmeniz gereken internet hızı ve internet hızları hakkında sorularınızı yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

6 yorum

  1. sabit 4 mbps internet paketleri var mıdır internet bakıyorum sadece standart kalitede video izlemeye belki kardeşim arada canlı derse girer o kadar ancak hangi paketler var bilgi sağlayamıyorum telefonla aradığım halde binada fiber var tt tarafından yapılmış onun bir faydası olur mu yardımcı olursanız sevinirim

  2. ismailerturk4544

  3. İnternet üzerinden canlı ders için yeterli olur mu

  4. 4 mb internet yeter o zaman merakım gitti teşekkürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*