Anasayfa / Whatsapp / Whatsapp grup araması nasıl yapılır

Whatsapp grup araması nasıl yapılır

Whatsapp Grup Arama, en fazla dört katılımcının WhatsApp kullanarak birbirleriyle sesli görüşme yapmasına olanak tanır. Bugün, Whatsapp’da grup aramaları, sesli konferans nasıl yapılır konusuna değineceğiz.

Reklamlar

En fazla kaç kişi ile sesli konferans yapabilirsiniz ? Şuan Whatsapp’ta en fazla 4 kişi ile sesli görüşme yapabilirsiniz.

Daha önceki yazılarımızda çoklu görüntülü görüşmenin nasıl yapılacağını anlatmıştık; Whatsapp konferans çoklu görüşme nasıl yapılır ?

Reklamlar

Bir gruptan grup sesli araması yapmak için:

Öncelikle ilk aramak istediğiniz kişiyi normal arama yolu arayın. Görüşmenin hemen sağ üstünde bulunan “Grup arama” simgesine dokunun.

Rehberinizden, aramaya eklemek istediğiniz kişiyi seçerek çoklu görüşmeyi başlatabilirsiniz. Her katılımcıyı bu şekilde tek tek eklemeniz gerekmektedir.

Whatsapp sesli arama notları;

  • Grup sesli çağrıları yaparken veya alırken, kişilerinizin ve kişilerinizin güçlü İnternet bağlantılarına sahip olduğunuzdan emin olun. Sesli aramanın kalitesi, en zayıf bağlantıya sahip kişiye bağlıdır.
  • Bir grup sesli çağrı aldığınızda, gelen Whatsapp sesli arama ekranı şu anda çağrıda olan katılımcıları gösterir ve listelenen ilk kişi sizi ekleyen katılımcı olacaktır.
  • Grup sesli araması sırasında, aramayı video görüşmesine geçiremezsiniz.
  • Grup sesli araması sırasında bir kişiyi kaldıramazsınız. Aramanın bağlantısını kesmek için kişinin telefonunu kapatması gerekir.
  • Grup sesli arama geçmişi ARAMALAR sekmesinde görünecektir . Aramadaki kişileri tek tek görüntülemek için arama geçmişine dokunabilirsiniz.
  • Engellediğiniz bir kişiyle grup sesli görüşmesinde bulunmak mümkün olsa da, görüşmeye engellediğiniz bir kişiyi veya sizi engelleyen bir kişiyi ekleyemezsiniz.

Çoklu sesli sohbetlerinizi Whatsapp ile kolayca yapabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*