Anasayfa / Bilişim / Zekasına Güvenenler Buraya: Oyun 2013

Zekasına Güvenenler Buraya: Oyun 2013

zeka oyunları

Zekasına güvenen herkesin katılabileceği büyük yarışmada teknolojik ödüller sizi bekliyor!

Türkiye Zeka Vakfı‘nın 18 yıldır düzenlediği Türkiye Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2013 15 Eylül 2013 Pazar günü başladı. Yaş, cinsiyet ve eğitim gibi sınırlamalar olmadan zekâsına güvenen herkesin katılabildiği yarışma üç aşamadan oluşuyor: Eleme sınavı, yarı final ve final. Katılımın ücretsiz olduğu OYUN 2013’ün her aşamasında sorular, her yıl olduğu gibi Türkiye Zeka Vakfı BaşkanıEmrehan Halıcı tarafından hazırlanıyor.

Reklamlar

Son katılım tarihi 21 Ekim

Yarışmaya TZV web sitesindeki cevap formunu doldurarak, ya da cevap formunun çıktısını elden, mektupla veya faks ile TZV merkezine ileterek katılmak mümkün. E-posta ile yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmıyor. OYUN 2013’e son katılım tarihi 21 Ekim 2013.

Katılım için: http://oyun.tzv.org.tr

Reklamlar

Yarışma 14 yaş altı, 14-21 yaş arası ve 21 yaş üstü olmak üzere toplam üç kategoride değerlendirilecek. Eleme sınavında başarılı olanlar 23 Kasım 2013 Cumartesi günü Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Antalya’da yapılacak olan yarı final sınavına katılmaya hak kazanacak. Yarı finalde her kategorinin ilk sekiz derecesini alan yarışmacılar 21 Aralık 2013 Cumartesi günü Ankara’da yapılacak final sınavına katılacak. Yarışma aynı gün TBMM Tören Salonu’nda yapılacak ödül töreniyle son bulacak.

Ödül, 9 adet tablet bilgisayar

Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanlığı, ODTÜ, TOBB ve TÜBİTAK tarafından desteklenen OYUN 2013’ün amacı; insanların düşünme alışkanları ve yeteneklerini geliştirmeye katkıda bulunmak… Yarışmada her kategorinin ilk üç derecesine tablet bilgisayar (toplam 9 adet) ödül olarak verilecek.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Kendine güvenenler bu soruyu cevaplayabilir mi acaba? 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*