Anasayfa / Mobil / Yandex Navigasyon’a İşyeri, Firma, Şirket Nasıl Eklenir

Yandex Navigasyon’a İşyeri, Firma, Şirket Nasıl Eklenir

yandex-firma-ekleme

Reklamlar

Yandex Navigasyon‘a kurumunuzu, firmanızı, işyerinizi veya şirketinizi nasıl ekleyebilirsiniz ? Resimli anlatım ile işlemi nasıl yapacağınızı anlatacağız. Ülkemizde ücretsiz navigasyon kullanımında , rakipsiz Yandex başı çekiyor. Neredeyse trafikte her araçta navigasyon sistemi olarak Yandex’i görebilirsiniz. Müşterilerinizin size kolay erişebilmesi için mümkün oldukça teknolojinin bize sunduğu bütün ortamlarda aktif olamamız gerekiyor. Arama motorlarında, adres – iletişim bilgilerimizin olması gerektiği gibi Navigasyon sistemlerinde’de iyerimizin kayıtlı olması şarttır.

Yandex’e işyerini eklemek , diğer sistemlerde olduğu gibi çok aşamalı bir işlem değildir. Herhangi bir onay aşaması veya adres doğrulama postaları gerektirmeden yapılabilir. Bunun için bazı kritik alanları doğru olarak doldurmamız ve mümkün olduğunca detaylı bir adres haritası belirlememiz gerekiyor. Diğer servislerde veya arama motorlarında firmanızın ekli olması, adres bilgilerinizin bulunduğu bir website sahibi olmanız, faliyet alanları kategorilerinin doğru seçilmesi, adres bilgilerinizin güncel olması gibi kriterleri karşılamanız durumunda ekte belirttiğimiz işlemleri yaptıktan sonra tahmini 1 hafta içinde firmanız navigasyona eklenecektir. Firmanız onaylandıktan sonra Yandex haritalarda görebilirsiniz fakat navigasyon’da aktif olarak görünür duruma gelmesi için uygulamamın güncellenmesini beklemeniz gerekiyor. Sistem belirli aralıklarla güncellenmektedir. Şimdi işlemi nasıl yapacağınızı anlatalım;

Reklamlar

Kurum-Firma-Şirket eklemek için #Tıklayın

Yukardaki linke giriş yaptıktan sonra “Kurum ekle” sayfasına yönlendirileceksiniz.

Firmanızın konum, kurum adı, adres bilgilerini detaylı olarak yazınız.

Adres bilgisini tam ve eksiksiz olarak yazmanız halinde, uyarı ekranında “adres onaylandı” uyarısını göreceksiniz. Dilerseniz adres bilgilerinizi harita üzerinden seçebilirsiniz. Mümkün olduğunca detaylı yazmaya özen gösterin.

yandex-kurum-ekle-1

Üst alandaki bilgileri doldurduktan sonra “web sitesi” ve “Faliyet alanları” seçeneklerinde firmanıza uygun olan bilgileri girin. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi, web sitenizde firmanızın adresi yazıyorsa onaylanma sürecinde kolaylık sağlayacaktır. Faliyet alanınızı doğru girmeniz çok önemlidir.

Tüm bilgileri girdikten sonra doğrulama kodunu yazarak “Gönder” seçeneğine tıklayın.

yandex-kurum-ekle-2

Rehber’e yeni kurum eklendi” uyarısını göreceksiniz. İlettiğiniz bilgiler yetkililer tarafından incelenecektir. İnceleme yaklaşık 1 hafta sürmektedir.

yandex-firma-eklendi

Firmanızı rehbere ekledikten sonra düzenli aralıklar kontrol ediniz. Eğer 1-2 haftayı geçmesine rağmen firmanız eklenmediyse, bilgilerde bir sorun olabilir. İlgili sayfaya girerek yeniden başvuru yapmanız gerekecektir. Yandex’e işyeri ekleme hakkında sorun yaşayan kullanıcılar aldıkları hatayı yorum alanında bilgirirse tekrar yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

13 yorum

 1. suyum çığgın

  Bugün Keller Williams Boğaziçi olarak tekrar giriş yaptım.Ancak bir doğrulama kodu gelmedi ekrana , sadece gönder olarak tuşu çıktı.
  Bir sorun olur mu

 2. suyum çığgın

  28/11/2017 de KW Boğaziçi ve KW Boğaziçi gayrimenkul olarak tanımlama yaptım ve o tarihten beri hala işleniyor konumunda acilen bilgi rica ediyorum

 3. restoranımız eklendi teşekkürler

 4. Teşekkürler. Emeğinize sağlık

 5. Kurumu ekledik. Kurum onaylandı. Bebek’te “Etiler Gurme Kasabı ve Izgara” ancak 15 gün geçmesine rağmen haritalara geçmedi. Google da görünüyor ancak yandex de görünmüyor. Sorun olarak bildirdim yine de olmadı. Ne yapmalıyız.

 6. Teşekkürler. İşime yaradı sayenizde halloldu.

 7. Yandex harita servislerine oldukça ciddi yatırımlar yapmakta ve giderek geliştirmekte. Gerek işletmeler, gerekse de kullanıcılar açısından son derece faydalı hale geldi. Özellikle işletmelerin haritalar üzerindeki kayıtlarını gerçekleştirmesi lokasyon bazlı pazarlama ve bulunabilirlikleri açısından oldukça önemli.

 8. hocam senin gösterdiğin gibi görünmedi misal websitesi vs yazacak yer yoktu değişmiş galiba sistem

 9. Çok faydalı paylaşım teşekkürler admin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*