Anasayfa / Teknoloji / Yandex Navigasyon Arama Geçmişi Silme
Sponsorlu Bağlantılar

Yandex Navigasyon Arama Geçmişi Silme

Yandex navigasyon’da adres arama geçmişinizi veya rota bilgilerinizi silmek, temizlemek için aşağıdaki menüleri takip edebilirsiniz. Gün içinde kullandığınız adres bilgileri , hedef bilgilerinizi başkalarının görmesini istemiyorsanız arama geçmişinizi temizleyerek bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Arama alanını kullanmadan adres bilgilerini hesabınıza kayıt etmek için navigasyon’a Yandex kullanıcı hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Bu sayede belirli rotaları hesabınızın yerlerim alanına kaydedebilir, bu sayede her seferinde adres arama zahmetinden kurtulabilirsiniz.

Navigasyon adres arama geçmişi nasıl silinir ?

Yandex navigasyonun sağ altında bulunan menü yandex-menu simgesine tıklayarak ayarlar seçeneğine giriş yapıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayarlar seçeneğinde “Kayıtlı bilgiler” menüsüne giriş yapıyoruz.

yandex-navigasyon-ayarlar

Sponsorlu Bağlantılar

Arama geçmişini silmek için “Arama geçmişini temizle” seçeneğine dokunuyoruz. Açılan ekrana evet diyerek arama geçmişinizi tamamen silebilirsiniz.

Ayrıca cihazınızın hafızasında bulunan harita bilgilerini silmek için  “Haritaları sil” , Rota bilgileri silmek için “Rota geçmişini temizle” seçeneklerini kullanabilirsiniz.

yandex-navigasyon-arama-gecmisi

Adres arama kayıtlarını silmek için hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekmiyor. Yukarıdaki adımları takip ederek haritanızda bulunan bütün verileri temizleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın