Anasayfa / Yazılım / Word belgeleri nasıl birleştirilir

Word belgeleri nasıl birleştirilir

Çoğu kişi için, Word belgelerini birleştirmek için kopyala yapıştır yöntemini kullanmaktadır. Bu, Word belgelerini birleştirmek için en iyi yöntem değildir; belgelerinizi nesne olarak eklemek çok daha kolay bir yöntemdir. Bunu, Microsoft Word’ün herhangi bir modern sürümünde, hatta Office’in en son sürümlerinde ve daha önceki sürümlerinde de kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Word belgelerini birleştirmek için öncelikle ekleme yapmak istediğiniz ana Word dosyasını açın.

Office dil’ine göre aşağıdaki seçeneklerden birini takip edin.

Reklamlar

Türkçe: Ekle > Nesne > Dosyadan Metin seçeneğini tıkayın. (İngilizce: Insert > Object > Text > Text from file)

Dosyaya ekleme yapmak istediğiniz word dosyalarını seçin. Dilerseniz 3 dosyayı birden seçebilirsiniz. Ekle seçeneğine tıklayarak dosyayı birleştirebilirsiniz.

Word’de dosya birleştirme işlemi bu kadar.

Seçilen Word belgesinin içeriği açık belgenizle birleştirilir. Bu yeni bir dokümansa, içerik en baştan görünecektir. Word dosyalarını mevcut bir belgeyle birleştiriyorsanız, eklenen dosyalarınızın içeriği varolan herhangi bir içeriğin altında görünür. Bu işlemle ilgili herhangi bir sınırlama yoktur; istediğiniz sayıda Word belgesini birleştirmek için bu adımları tekrarlayabilirsiniz. Bununla birlikte, birden çok belgeyi birleştirmeden önce nihai belgenizin sırasını düşünmeniz gerekir. Dosya isimlerinizi 1,2,3 olarak sıralayabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*