Anasayfa / Whatsapp / Whatsappta çevrimdışı görünme hilesi var mı

Whatsappta çevrimdışı görünme hilesi var mı

Whatsapp kullanıcılarından sık gelen sorulardan birini cevaplayacağız. Whatsapp’da çevrimdışı görünme hilesi var mı ? Cevap hayır tabiki. Diğer konularda olduğu gibi bu konuda da çok fazla sahte yazılım ve uygulama var.

Reklamlar

Bildiğiniz gibi Whatsapp, son görülme zamanını kapatma gibi seçenekleri sunuyor. Son görülme zamanını kapatarak, kullanıcıların ne zaman online olduğunuzu görmesini engelleyebilirsiniz fakat “Çevrimiçi” olduğunuz zaman, bunu engellemenin herhangi bir yolu yoktur. Gruplarda mesajı okuduğunuzu engellemezsiniz fakat internetinizi kapatıp mesajları okuyarak çevrımiçi olduğunuzu gizleyebilirsiniz. Whatsapp tarafından sunulan özellikler haricinde, hiçbir uygulamaya güvenmemeniz gerekiyor.

İnterneti kapatma yöntemi

Whatsapp’ta mesaj aldığınız zaman mobil veri ve Wifi erişimini kapatın. Mesajınızı okuduktan sonra tekrar internetinizi açarak çevrimiçi görünmeden mesajı okuyabilirsiniz.

Reklamlar

İnternetiniz kapalıyken çevrimiçi görünmezsiniz fakat mesajı gruptan alıyorsanız, mesajı okuduğunuz bilgisi gruptaki diğer arkadaşlarınız tarafından görünecektir.

Son olarak tekrar etmekte fayda var. Çevrimdışı görünmenizi sağladığını iddia eden birçok yazılım ve uygulama görebilirsiniz fakat bunların tamamı sahtedir. Bu tarz uygulamaları kurarak, verilerinizi 3. kişilerle paylaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*