Anasayfa / Yazılım / Klavye’de yuvarlak içinde rakamlar nasıl yazılır

Klavye’de yuvarlak içinde rakamlar nasıl yazılır

Windows işletim sistemlerinde, Klavyede yuvarlak içinde rakamları yazabilmek için aşağıdaki kombinasyonu kullanabilir veya aşağıdaki hazır metinleri kopyalayarak kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Klavye kombinasyonunu kullanarak rakamları çıkarmak için Word kullanmanız gerekmektedir. Diğer metin editörlerinde yöntem çalışmayabilir. ASCII ve Unicode karakter kodlamasını bilgisayarların depolamak ve diğer bilgisayarları ve programlarla veri alışverişi olanak sağlar. Aşağıda, sık kullanılan ASCII ve Unicode Latince tabanlı karakterleri listelerini sağlanmıştır. Birçok dilde 256 karakter genişletilmiş ACSII ulaşır simgeleri içeren ayarlayın. Bu nedenle, bölgesel karakter ve sembolleri kapsayacak Unicode karakterler vardır.

⓪ ALT + 9450

Reklamlar

① ALT + 9312

② ALT + 9313

③ ALT + 9314

④ ALT + 9315

⑤ ALT + 9316

⑥ ALT + 9317

⑦ ALT + 9318

⑧ ALT + 9319

⑨ ALT + 9320

ALT + X yanlış karakter kodu Unicode dönüştürür, ALT + X tuşuna basarak önce doğru karakter kodunu seçin. Alternatif olarak, “B +” metnini içeren doğru karakter kodu işareti koyun. “Ƶ” metin “1B5” yazarak ve ALT + X tuşuna basarak verip vermeyeceğini sırada Örneğin, “1U + B5” yazarak ve ALT + X tuşuna basarak her zaman metni “1µ” döndürür. Windows karakter eşlem merkezini kullanarak da çeşitli simgeleri bulabilirsiniz. Başlat arama alanına karakter işlem yazarak aracı açabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*