Anasayfa / Yazılım / Özel dosyalar virüsü temizleme çözüm

Özel dosyalar virüsü temizleme çözüm

Özel dosyalar virüsünü silmek için aşağıdaki iki programı kullanabilirsiniz. Virüs, genellikle harici bellek ile bilgisayara bulaşarak, önemli dosyalarınıza erişiminizi engellemektedir.

Reklamlar

Öncelikle Rkill yazılımını indiriyoruz. Programı indirmek için Tıklayın

Programı çift tıklayıp çalışıtırın. Otomatik olarak komut satırı açılarak virüs taraması yapılacaktır. Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Yeniden başlatma işleminden önce aşağıdaki adımları takip edin.

Reklamlar

Son olarak zemana antimalware yazılımı ile cihazımızı tarıyoruz.

Programı indirmek için Tıklayın.

Zemana AntiMalware yazılımı, gerçek zamanlı koruma, Bootkit ve Rootkit koruması , tarayıcı temizliği , keylogger temizliği gibi birçok hizmet sunmaktadır. Program 15 gün ücretsiz kullanım sunmakta ve Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

Yazılımı indirip bilgisayarınıza kurun.

Programı çalıştırdıktan sonra “Tara” seçeneğine tıklayarak tarama işlemini başlatın. Tarama ortalama 2-3 dk sürmektedir.

Tarama tamamlandıktan sonra listelenen virüs ve zararlıları karantinaya al veya sil seçeneklerini kullanarak silebilirsiniz. Eğer herhangi bir zararlı tespit edilemediyse, “Tebrikler ! Bilgisayarınız temiz :)” uyarısını göreceksiniz.

Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol edebilirsiniz. Virüs tarama sırasında, harici belleğinizi bilgisayarınıza takmanız gerekmektedir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

3 yorum

  1. Çok teşekkürler gerçekten işe yaradı.. Özel Dosyalar.exe falan kalmadı sayenizde..

  2. hay senden Allah razı olsun şükür gitti musallat.exe adamsın adammmmm

  3. özel dosyalar exe vardı flash diskimin içinde sonra bilgisayara bulaştı. zemana ile taradım temizledi hepsini gerçekten güzel programmış teşekkür ederim herşey için

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*