Anasayfa / Yazılım / Windows 10’da YourPhone.exe işlemi nedir

Windows 10’da YourPhone.exe işlemi nedir

Windows 10 görev yöneticisi ekranında, YourPhone.exe isimli bir işlem vardır. Bu uygulama, telefonunuzu Windows 10’a bağlamanıza ve doğrudan masaüstünden bildirim almanıza olanak sağlayan bir yazılımdır. Görev Yöneticisinde “YourPhone.exe” yi görürseniz ve bunun bir virüs olduğunu düşünüyorsanız endişelenmeyin.

Reklamlar

YourPhone.exe nedir?

Yourphone.exe, telefondan masaüstünüze bildirim göndermenizi sağlayan bir uygulamadır ve bildirimleri anında iletebilmek için arka planda devamlı çalışmaktadır.Bunu Microsoft uygulamaları için kullanarak, telefonda bıraktığınız yerden devam edebilirsiniz. Bunun için Windows Phone kullanıyor olmanız gerekmektedir. Eğer telefonunuz iPhone veya Android ise bu uygulamanın sizin için hiçbir faydası yoktur tabiki.

Program sizi rahatsız ediyorsa ve kaldırmak isityorsanız aşağıdaki adımları kullanarak kaldırabilir veya arka planda çalışmasını engelleyebilirsiniz.

Reklamlar

YourPhone.exe nasıl kaldırılır ?

Ayarlar > Uygulamalar ekranında Telefonunuz uygulamasını bularak, Arka plan uygulamaları seçeneğini kapalı duruma getirin. Dilerseniz PowerShell ekranını kullanarak uygulamayı kaldırabilirsiniz.

Windows PowerShell’i yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutu kopyalayın.

Get-AppxPackage Microsoft.YourPhone -AllUsers | Remove-AppxPackage

Komut, Telefon Uygulamanızı Windows’tan tamamen kaldıracaktır. YourPhone.exe herhangi bir kötü amaçlı yazılım değildir, Windows’ta önceden yüklenmiş olarak gelen kritik bir uygulamadır. Ancak iki kat emin olmak istiyorsanız, tam sisteminizi iyi bir antivirüs yazılımı ile tarayın.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. Teşekkürler bende kurtuldum.

  2. DünDündür BugünBugündür uleeeyn

    Eyw. sonunda pc den söküp attım şu programı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*