Anasayfa / Mobil / Whatsapp mesaj gönderemiyorum çözümü

Whatsapp mesaj gönderemiyorum çözümü

Whatsapp mesaj gonderemiyorum

Reklamlar

Whatsapp mesaj gönderemiyorum veye mesaj alamıyorum gibi sorunları nasıl çözeceğinizi anlatacağız. Whatsapp’ta bağlantı veya uygulamaya bağlı olarak mesaj gönderememe gibi sorunlar ile karşılabilirsiniz.

Mesaj gönderememe sorunlarının nedeni genellikle internet bağlantısıdır. Whatsapp çok iyi bir internet bağlantısı gerektirmez fakat eğer bağlantınızda ciddi sorunlar yaşıyorsanız uygulama, sunucular ile bağlantı kuramaz ve mesaj sorunları yaşarsınız. Sorunla karşılaştığınız anda ilk yapmanız gereken bağlantınızı test etmek olmalıdır. Whatsapp sunucu sorunlarına bağlı olarak da mesaj gönderme sorunu yaşayabilirsiniz.

Reklamlar

Öncelikle yakınlarınızda başka Whatsapp kullanıcıları varsa bu telefonlarda sorun olup olmadığını kontrol edin. Sorunlar, android veya ios kullanıcılarına göre değişiklik gösterebilir. Bu sebeple kontrol ettiğiniz telefonun sizinle aynı işletim sistemine sahip olması daha iyi olacaktır.

Bağlantınızı test etmenize rağmen hala sorun yaşıyorsanız aşağıdaki çözüm yöntemlerini sırası ile deneyebilirsiniz. Bağlantı çözümleri size basit gelebilir fakat genellikle bu işlemler sonrası sorun çözülmektedir.

Whatsapp mesaj gönderemiyorum nasıl çözebilirim ?

1. Öncelikle cihazınızı yeniden başlatın. Birçok sorun telefonu yeniden başlattıktan sonra çözülmektedir. Telefonunuzu kapatıp 30-40 saniye bekledikten sonra cihazı tekrar açın ve uygulamayı tekrar test edin.

2. Mesaj gönderdiğiniz kişi sizi engellemiş olabilir. Bunu nasıl anlayabilirsiniz ? Whatsapp Engellendiğimi Nasıl Anlarım Kesin Yöntem isimli makalemizi okuyarak gerekli kontrolleri yapabilirsiniz.

3. Hesabınızı doğrulamamış olabilirsiniz. Hesap ayarlarınıza giriş yaparak hesabınızın doğrulanıp doğrulanmadığını tekrar kontrol edin.

4 . WhatsApp üzerinden mesaj göndermeye çalıştığınız kişinin numarası telefonunuza doğru olarak kaydedilmemiş olabilir. Türkiye’de bulunan hatları başında +90 olmadan kaydetmeniz yeterlidir. Mesaj gönderemediğiniz numarayı nasıl kaydettiğinizi tekrar kontrol ediniz.

5. Uygulamayı güncellemeyi deneyin. Android telefonlar için Google play, iPhone telefonlar için App Store’a giriş yaparak uygulamayı güncelleyin.

6. Son olarak uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede doğrulama işlemlerini de yeniden yaparak sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz.

Hala sorun devam ediyorsa Whatsapp bağlantı problemleri ve çözümleri isimli makalemizi okuyarak bağlantı sorunlarını kontrol edebilirsiniz. Kolay gelsin.

Reklamlar

Bir yorum

  1. Teşekkürler ve mail adresinizi kontrol ederseniz sevinirim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*