Anasayfa / Mobil / Fastboot nedir nasıl çıkış yapılır

Fastboot nedir nasıl çıkış yapılır

Reklamlar

Fastboot, Android cihazlarda, cihazı önyükleyebileceğiniz özel bir protokoldür. Cihazınız Fastboot modundayken, USB bağlantısını kullanarak bilgisayardan dosya sistemini görüntüleyip değiştirebilirsiniz. Fastboot sayesinde kullanmakta olduğunuz telefona en yüksek düzeyde erişim yetkisine sahip olursunuz.

Fastboot’a nasıl giriş yapılır

Fastboot’a giriş yapmak, telefon marka modelinize göre değişilik gösterebilir fakat genellikle cihaz kapalıyken, güç tuşu ve ses tuşuna aynı anda basarak giriş yapabilirsiniz.

Reklamlar

Cihazınızı USB kablosuyla bilgisayara bağlamadan önce, cihazınızda Geliştirici Seçeneklerinin aktif olması ve USB Hata Ayıklama seçeneğinin de aktif olması gerekiyor.

Telefonunuzda USB Hata Ayıklama modunu aktif ettikten sonra, telefonunuzu USB ile bilgisayara bağlayın.

Uygun telefon sürücüsü yoksa, akıllı telefonunuz ve PC’niz iletişim kuramayacaktır. ADB Sürücü Yükleyicisi bu konuda hızlı bir çözüm sunuyor.  sorun için evrensel bir çözüm sunuyor. Sürücüleri indirmek için linke tıklayın. Dosyayı indirip bilgisayarınıza kurun.

Son olarak Fasboot komutlarını çalıştırmak için gerekli olan yazılımı indiriyoruz. Yazılımı indirmek için tıklayın. Yazılımı bilgisayarımıza kuruyoruz.

Programın dizinine giriş yapın C:\Program Dosyaları (x86)\Minimal ADB and Fastboot boş bir alanda Shift tuşuna basılı tutarak sağ tıklayın ve “Komut penceresini burada aç” seçeneğine tıklayın.

USB ile bilgisayara bağlayın ve kodu komut penceresine “adb reboot fastboot” yazarak entera basın.  Bu komuttan sonra cihaz kapanacak ve fastboot modunda açılacaktır.

Cihazınız açıldıktan sonra tüm sistem dizinine erişebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

3 yorum

  1. Eyvallah reis

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*