Anasayfa / Multimedya / Wetransfer ile dosya gönderme çok kolay

Wetransfer ile dosya gönderme çok kolay

Bugün, dosya gönderme servislerinden, Wetranfer ile dosya gönderme işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız. Wetransfer aracılığıyla 2 GB’a kadar dosyalarınızı ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

Reklamlar

Wetransfer nedir ?

WeTransfer, dosya paylaşım servisidir. Kullanıcılar dosya gönderimini, bulut tabanlı bu dosya paylaşım servisi ile kolaylıkla gönderebilir. Amsterdam merkezli bu servis, 2009 yılında kurulmuştur. E-mail , sosyal medya ve anlık mesajlaşma platformları ile gönderemediğiniz büyük dosyalarınızı WeTransfer ile kolayca gönderebilirsiniz.

Diğer dosya paylaşım servislerinde bulunan reklamlardan dolayı, dosyayı indirmek oldukça zorlaşmaktadır. WeTransfer bunların aksine kolay kullanım arayüzü ve dosya indirmek için sunduğu kolaylıklar ile en çok kullanılan servisolmayı hak ediyor. Servisi, bilgisayar ve telefonlarınızda kullanabilirsiniz.

Reklamlar

WeTransfer nasıl kullanılır ?

WeTransfer linkine tıklayarak siteye giriş yapıyoruz.

Dosya ekleyin seçeneğine tıklayarak, eklemek istediğiniz dosyayı seçin. Dilerseniz daha fazla dosya ekleyin seçeneğine tıklayarak birden fazla dosya ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz dosyaların boyutunun 2GB’ı geçmemesine dikkat etmeniz yeterlidir.

Gönderici mail adresi ve Alıcı mail adresini yazın. Mesaj alanına, karşı tarafa göndermek istediğiniz mesajı iletin.

Dosyanız yükleme aşamasındayken “Aktarılıyor” uyarısını göreceksiniz. Bu aşamada dosyaların tamamının yüklenmesini bekleyiniz. Durum ekranında yükleme yüzdesini görebilirsiniz.

İşlem tamam! uyarısını gördüğünüz zaman dosyanız gönderilmiştir. Mail adresini yazdığınız kişi, mail kutusunu kontrol ettiği zaman “** sent you files via WeTransfer” başlığı ile dosya indirme linki gönderilmiş olacaktır.

Gönderdiğiniz dosya 7 güne kadar indirilecektir. 7 günden sonra linke tıkladığı taktirde dosya indirilemez. Bu süreyi aşan dosyalar otomatik olarak sistemden silinmektedir. Daha fazla seçenekler için WeTransfer Plus üyeliği almanız gerekmektedir. Servis hakkında daha fazla bilgi için resmi web sayfasını kontrol edebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

4 yorum

  1. alimmetohiglu5

  2. alimmetohiglu5

  3. Wetransfer gibi yerli ama uluslararası çalılşan SendGB.com ‘a da yer verebilirsiniz. SendGB ile 4GB’a kadar dosya gönderiliyor. Sosyal sorumluluk kurumları destekleniyor. Üstelik dosya transferi yaparken internet bağlantısı gidince transfer iptal olmuyor. İnternet bağlantısı gelince dosya transferi kaldığı yerden devam ediyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*