Anasayfa / Yazılım / Vcf uzantısı nedir dosya nasıl açılır

Vcf uzantısı nedir dosya nasıl açılır

vcf nedir

Reklamlar

Vcf uzantısı nedir ve Vcf dosyaları nasıl açılır ? Bu dosya uzantısı, günümüzde telefon rehber yedeklemeleri ve Outlook kişi yedeklemeleri gibi ortamlarda sıkça kullanılmaktadır.

Android telefonunuzda kişi listenizi yedeklediğiniz zaman, dosya uzantısının vcf olarak oluşturulduğunu görebilirsiniz. Bu dosyayı açarak, kişi listenizde ve rehberinizde bulunan kişilerin tüm bilgilerini görebilirsiniz. Vcf dosyalarını açmak için piyasada birçok yazılım vardır. En yöntem ise, dosyayı Excel ile açmak olacaktır. Microsoft Office Excel yazılımı ile dosyayı kolaylıkla açıp içeriği görüntüleyebilirsiniz.

Reklamlar

VCF uzantısı nedir ?

VCF uzantısı ( vCard) , bir kişi veya işletmenin iletişim bilgilerini depolamak için kullandığı bir dosya biçimidir. VCF dosyaları genellikle isim, soyisim, adres, telefon numarası, eposta adresi vb. kişisel bilgileri içerir. Ayrıca bu dosya biçimi birçok özel alan , resim ve diğer ortam türlerini de desteklemektedir. Dosya genellikle kişi listesini içe veya dışa aktarmak için kullanılır. Kaydedilen dosya uzantısı Vcard olarak oluşturulur. Windows veya Mac OS kullanıcıları kişiler yazılımını kullanarak dosyayı açabilir ve düzenleyebilir. Vcard dosyaları metin biçiminde kaydedilir bu sebeple herhangi bir metin düzenleyici ile de açabilirsiniz.

VCF uzantısı nasıl açılır ?

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi herhangi bir metin düzenleyici program kullanarak dosyaları açabilirsiniz. Daha düzenli bir görünüm elde edebilmek için Microsoft office excel kullanılabilir.

Dosyayı açmak için sağ tıklayıp “Birlikte aç – Excel” yazılımını seçerek dosyayı görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Birlikte ac excel

Windows 8 ve sonrası işletim sistemlerinde dosyaya çift tıklayarak “Bu dosyayı nasıl açmak istiyorsunuz ?” ekranında açmak istediğiniz yazılımı seçerek vcf dosyalarını açabilirsiniz.

Bu dosyayi nasil acmak istiyorsunuz

Dosyayı açarken aldığınız hata veya daha detaylı bilgi için yorum atabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*