Anasayfa / Yazılım / Windows 7 icin isinizi Kolaylastıracak Kısayollar
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 icin isinizi Kolaylastıracak Kısayollar

windows-7-kisayollar

1. Win +1, 2, 3, 4, vb: Görev çubuğundaki her bir programı başlatır. Programları birbiri ardına açabilir, böylece en çok kullanılan programları, görev çubuğunda tutmak sizin için yararlı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

2. Win + T: Görev çubuğundaki programlar arasında geçiş yapmak için kullanılır. Bu sadece öğe üzerine gelerek fare ile tıklamanız ile benzerdir. ‘Boşluk (Space)‘ veya ‘Enter‘ ile herhangi bir programı çalıştırabilirsiniz.

3. Win + Home: Bu ​​kısayol Kullanmakta olduğunuz mevcut pencereler dışında tüm programları en aza indirir. Aero Shake benzeri ve aynı kayıt defteri anahtarı ile devre dışı bırakılabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

4. Alt + Esc: Alt + Tab gibi ama açılma sırasına göre Görev çubuğundaki uygulamalar arasında geçiş yapar.

5. Win + Pause / Break: Sistem Özellikleri penceresi açılacaktır. Hızlı bir bilgisayar ya da basit bir sistem istatistikleri görmeniz gerekiyorsa bu yararlı olabilir.

6. Alt + Enter: Çok kolay paylaşım ayarlarını, dosya boyutunu görebilir, böylece seçtiğiniz dosyanın Özellikler seçeneği açılır.

7. Shift + F10: Bir dosya/ klasör menü açmanız için klasör üzerine fare ile sağ tıklamış gibi kısayol sağlar. Dizüstü bilgisayar kullanıcıları için çok faydalı bir kısayol. Zaman zaman çok kullanışlı olabilir.

8. Ctrl + Shift + Esc: Ctrl + Alt + Del kullanmaya gerek kalmadan, Görev Yöneticisini açın.

9. F2: Bu kısayolu kullanarak anında bir dosya veya klasörün adını değiştirebilirsiniz.

10. F3: Bu kısayol  CTRL+F gibi arama kutusunu açar. Tek tuş ile arama kutusunu hemen açabilirsiniz. En kullanışlı kısayollardan biridir. www.ozengen.com

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın