Anasayfa / Yazılım / Windows 7 icin isinizi Kolaylastıracak Kısayollar

Windows 7 icin isinizi Kolaylastıracak Kısayollar

windows-7-kisayollar

Reklamlar

1. Win +1, 2, 3, 4, vb: Görev çubuğundaki her bir programı başlatır. Programları birbiri ardına açabilir, böylece en çok kullanılan programları, görev çubuğunda tutmak sizin için yararlı olur.

2. Win + T: Görev çubuğundaki programlar arasında geçiş yapmak için kullanılır. Bu sadece öğe üzerine gelerek fare ile tıklamanız ile benzerdir. ‘Boşluk (Space)‘ veya ‘Enter‘ ile herhangi bir programı çalıştırabilirsiniz.

Reklamlar

3. Win + Home: Bu ​​kısayol Kullanmakta olduğunuz mevcut pencereler dışında tüm programları en aza indirir. Aero Shake benzeri ve aynı kayıt defteri anahtarı ile devre dışı bırakılabiliyor.

4. Alt + Esc: Alt + Tab gibi ama açılma sırasına göre Görev çubuğundaki uygulamalar arasında geçiş yapar.

5. Win + Pause / Break: Sistem Özellikleri penceresi açılacaktır. Hızlı bir bilgisayar ya da basit bir sistem istatistikleri görmeniz gerekiyorsa bu yararlı olabilir.

6. Alt + Enter: Çok kolay paylaşım ayarlarını, dosya boyutunu görebilir, böylece seçtiğiniz dosyanın Özellikler seçeneği açılır.

7. Shift + F10: Bir dosya/ klasör menü açmanız için klasör üzerine fare ile sağ tıklamış gibi kısayol sağlar. Dizüstü bilgisayar kullanıcıları için çok faydalı bir kısayol. Zaman zaman çok kullanışlı olabilir.

8. Ctrl + Shift + Esc: Ctrl + Alt + Del kullanmaya gerek kalmadan, Görev Yöneticisini açın.

9. F2: Bu kısayolu kullanarak anında bir dosya veya klasörün adını değiştirebilirsiniz.

10. F3: Bu kısayol  CTRL+F gibi arama kutusunu açar. Tek tuş ile arama kutusunu hemen açabilirsiniz. En kullanışlı kısayollardan biridir. www.ozengen.com

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*