Anasayfa / Yazılım / Daemon Tools Nasıl Kullanılır

Daemon Tools Nasıl Kullanılır

Daemon Tools Nasıl kullanılır konusunda resimli anlatımla sizlere yardımcı olmaya çalışalım. Daemon tools genelde oyuncular tarafından kullanılan , sıkıştırılmış disk imajlarının (.iso, .bin, cue sheet dosyaları, clone cd, nero, blindwrite gibi özel dosya biçimler v.s)  içeriğini görmenize ve oyunlarınızı cd’ye yazmadan direk olarak çalıştırmanıza yarayan faydalı bir programdır.

Reklamlar

Resimli Anlatım

Öncelikle programı indirmek için Tıklayın

Programı indirip yüklemeye başlayabilirsiniz.

Next butonuna basarak kuruluma başlıyoruz

Reklamlar

daemon tools 1

Sözleşme koşullarını I Agree butonuna basarak kabul ederek devam ediyoruz

daemon tools 2

Tekrar next butonuna basarak devam edebilirsiniz. Daemon Tools Search Bar ‘ın işaretini kaldırarak kurulumunu iptal etmenizi öneririz.

daemon tools 3

Kurulum bittikten sonra sağ alt köşede bulunan programın icon’una tıklayarak kaç adet diske ihtiyacınız varsa seçebilirsiniz. Çok fazla bilgisayarınızı kasmamak için ilk etap’ta 1 driver seçebilirsiniz. İlerleyen günlerde daha fazla diske ihtiyacınız varsa değişiklik yapabilirsiniz.

daemon tools 4

İmajı seçmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Mount image seçeneğine tıklıyoruz

daemon tools 5

İçeriğini görmek istediğiniz imaj dosyasını seçebilirsiniz. İmajın dosya yolunu görüntüleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

daemon tools 6

Son olarak eklediğiniz imajları kaldırmak için aşağıdaki işlemi yapabilirsiniz. Unmount image tıklayarak imajı kaldırabilirsiniz.

daemon tools 7

Daemon tools’un en önemli özelliği herhangi bir dosya botunu sınırlaması olmamasıdır. Programın kurulumu tamamen ücretsizdir ve kullanımı esnasında herhangi bir sınır yoktur. Her oyuncunun bilgisayarında yüklü olması gereken bir programdır.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*