Anasayfa / Mobil / Ucuz iPhone Gercekten Ucuz mu ?

Ucuz iPhone Gercekten Ucuz mu ?

iphone 5c3

Reklamlar

Uzun zamandan beri konuşulan Apple’ın ucuz iPhone modelinin fiyatı hayal kırıklığı yarattı. Açıklanan fiyatlara göre iPhone 5C’nin kontrasız fiyatı üst seviye iPhone modelinden sadece 100 dolar daha ucuz olduğu görülüyor.

Türkiye fiyatı ise 1900 TL civarı olması beklenen iPhone 5C’nin, kontratlı fiyatının iPhone 5S’ten ise aylık 16 lira daha ucuz olacak.

Reklamlar

Apple’ın kendi sitesinde açıkladığı fiyatlara göre kontratsız iPhone 5C modeli 549 dolardan satışa çıkıyor.

iphone 5c2

Parmak izi tanıma teknolojisine sahip olan iPhone 5S’in ise kontratsız fiyatı 649 dolar olarak belirlenmiş durumda. İki cihazı özellikleri ve kalitesi bakımından incelendiğinde aradaki 100 dolarlık farkın iPhone 5C’yi kullanıcılar açısından cazip hale getirmediği belirtiliyor.

Türkiye’ye gelen tüm iPhone modellerinin satışı fiyatı 2 bin 199 TL olarak belirleniyordu. Yapılan hesaplamalara göre ABD’deki kontratsız satış fiyatı 549 dolar olan iPhone 5C’nin Türkiye satış fiyatı bin 900 TL ile 2 bin TL arasında yer alacak.

iPhone 5S ile iPhone 5C arasındaki fiyat farkı hemen hemen 200 TL ile 300 TL arasında olacak.

iPhone 5C’nin 32 GB kapasiteli modeli ise iPhone 5S’in 16 GB’lık modeli ile aynı fiyata denk geliyor. 649 dolara iPhone 5C 32 GB satın alan bir kullanıcı aynı fiyata iPhone 5S sahibi de olabiliyor.

iphone 5c

Bu yüzden dolayı ucuz iPhone modelinin özellikle Türkiye’deki kullanıcılar açısından cazip bir seçenek olmayabilir. Kontratlı iPhone modellerinin ödemeleri arasındaki fark da Türkiye’deki kullanıcıları memnun etmeyebilir. Mobil operatörlerin paketlerine göre değişen fiyatlarda ucuz iPhone ile iPhone 5S arasında 16 ile 20 TL’lik fark olması bekleniyor.

Duyurulduğu gibi Ucuz iphone o kadar da ucuz değilmiş. Türk Kullanıcıları hayal kıırklıgına uğrattı.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*