Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter Moments Nedir Nasıl Kullanılır

Twitter Moments Nedir Nasıl Kullanılır

twitter moments

Reklamlar

Twitter’ın ardı arkası kesilmeyen yenilikleri devam ediyor. Diğer sosyal medya platformlarında görülen düşüşün aksine Twitter’ın yükselişi devam ediyor ve sürekli olarak kullanıcılarına yeni özellikler ,servisler sunmaya devam ediyor. Bugün sizlere Twitter tarafından tanıtılan Twitter moments hakkında bilgi vereceğiz. Twitter moments nedir ? nasıl kullanılır ? sorularına cevap vermeye çalışacağız. Türkçe’de “Anlar” olarak duyulacak özellik ile kullanıcılar takip etmedikleri kullanıcılardan bile anlık gelişmelerden haberdar olacak. Dünyada en çok konuşulan olayları, haberleri , bilgileri hesap ekranında görebilecek.

Twitter moments , çalışma mantığı oldukça basit. İçerik yöneticileri tarafından seçilen popüler konular kullanıcıların ekranına servis edilecek. Özelliğin kullanımı oldukça basit. Twitter hesabında bulunan Yıldırım (lightning) simgesine tıklayarak önemli anların listesini görebilirsiniz.

Reklamlar

Twitter Moments nasıl kullanılır ?

Twitter anlar servisine ulaşmak için yıldırım simgesine tıklayabilirsiniz.

Anlar sayfasına giriş yaptıktan sonra büyük resimler , videolar, Vine gönderileri gibi birçok gönderiye tek bir dokunuşla ulaşabileceksiniz. Tweet’leri favorilerinize ekleyebilir, retweet’leyebilirsiniz. Çift dokunuş ise tweet’leri hemen retweet ve favorilerinize eklemenize imkan sağlıyor.

moments simge

Özellik deneme amaçlı sadece ABD’de devreye girdi. En kısa sürede ülkemizde yayınlanmasını bekliyoruz. Twitter anlar özelliği ülkemizde oldukça beğenilen ve kullanılan bir özellik olacağını düşünüyoruz. Servisin şimdiye kadar yayınlanmış en iyi özelliklerden biri olduğu konuşuluyor.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*