Anasayfa / Yazılım / Toplu dosya adı değiştirme nasıl yapılır

Toplu dosya adı değiştirme nasıl yapılır

Windows sistemlerde, toplu dosya adı değiştirme özelliği yoktur maalesef. Toplu dosya adı değiştirme için alternatif yazılımlar kullanmamız gerekiyor. Paylaşacağımız küçük program sayesinde, dosya isimlerinizi toplu olarak değiştirebilir ve ciddi bir zaman kaybından kurtulabilirsiniz. Mevcut dosya adının başına veya sonuna ekleme yapabilir veya tamamen dosya adının değişmesini sağlayabilirsiniz.

Reklamlar

Kullanacağımız program, All File Renamer 1.5. Kullanım tamamen ücretsiz ve kullanımda herhangi bir sınır bulumuyor. Bu küçük program, dosya adı değiştirme konusunda gerekli olan tüm özellikleri sunuyor.

Toplu dosya adı değiştirme

Programı indirmek için #tıklayın (600 kb)

Reklamlar

Programı indirip bilgisayarınıza kurun.

Solda bulunan ekrandan, dosya ismini değiştirmek istediğiniz klasörü seçin. Dosyayı seçtikten sonra ayarları aşağıdaki gibi yapılandırın.

1. Seçenek “Files
2. Seçenek “Names
3. Bu alana dosyanıza vermek istediğiniz ismi yazın.
4. Rename option seçeneğinde dosya adının ekleneceği alanı seçin. Dosyanın başına bir isim eklemek istiyorsanız “Replace from left” seçebilirsiniz.
5. Son aşamada “Rename” seçeneğine tıklayarak dosyaların ismini değiştirebilirsiniz.

Görseldeki gibi dosyaların başına istediğiniz ifade eklenmiş olacaktır. Diğer rename seçeneklerini de kullanarak, istediğiniz alanda değişiklik yapabilirsiniz.

Toplu isimlendirme yaparken bu program sayesinde ciddi zaman kazabilirsiniz. Windows sistemlerde bunu yapamadığınız için isimlendirmeyi tek tek yapmanız gerekecek. İşlem hakkında sorunuz varsa yorum atabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*