Anasayfa / Yazılım / Google one nedir drive kalkıyor mu

Google one nedir drive kalkıyor mu

Reklamlar

 

Google’ın yakın zamanda yayına sunacağı, Google one nedir ?

Google one, Google drive yerini alacak olan bulut servisinin yeni adıdır. Google yakın zamanda Drive’ı kaldırarak Google one adı ile hizmet vermeye devam edecek. Peki bu durumda Google drive hesapları ne olacak ? Hesabınız kapatılacak mı ? gibi sorular sorabilirsiniz.

Reklamlar

Google drive kullanıcıları hesaplarını Google one ile kullanmaya devam edecekler. Hesaplarda ve aboneliklerde herhangi değişiklik olmayacak. Değişiklikler sadece isimle kalmayacak; fiyatlar da düşecek. Google One için pratikte Google Drive’dan bir farkı olmayacağını ve aynı bulut hizmetlerini Google One adı altında kullanıcılara sunulacağının altını çizelim.

Google one ile gelecek en önemli yeniliklerden biri de depolama alanınızı ailenizile paylaşabileceksiniz Aile üyelerinizden en fazla 5 kişi ile alanınızı paylaşarak dosya transferlerinizi kolayca yapabileceksiniz.

Google one ücretleri ne kadar olacak ?

Drive hesabında olduğu gibi bu serviste de 15 GB ücretsiz depolama alanı hizmeti devam edecek.

TechCrunch’a göre Google one‘da  , iki yeni depolama planı var: ayda 2,99 dolar ve ayda 9,99 ABD doları için 2 GB.

Fiyatlar ve kapasiteler değil, tıpkı Spotify ve Apple Müzik’te olduğu gibi aile paylaşımı modeli, bulut hizmetleri için de geldi. Satın almış olduğunuz bu kapasiteyi 5 aile bireyi aynı anda kullanıp, paylaşabiliyor olmanız da büyük avantaj. Google One’ın ne zaman hayata geçeceği henüz netlik kazanmadı; ancak ilk olarak ABD’de yeni ismin ortaya çıkması bekleniyor. Haberler geldikçe sayfa güncellenecektir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*