Anasayfa / Yazılım / Mozilla Firefox En iyi Eklentiler

Mozilla Firefox En iyi Eklentiler

 mozilla 26

Reklamlar

Mozilla Firefox kısaca Firefox Mozilla vakfı tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir tarayıcıdır. Günümüzde Chrome’a en büyük rakip olan tarayıcıdır. Dünya genelinde %20 kullanım oranına sahiptir.

Tarayıcı özellikleri için; Tıklayıp sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Reklamlar

Chrome kullanıcıları için alternatif bir tarayıcı olabilir. Firefox yüksek performansı ile birçok kez en iyi tarayıcı ödülünü aldı.  Mozilla Firefox Microsoft Windows, Android, Mac OS X ve Linux platformlarını destekler; bunun yanı sıra kodu ayrıca FreeBSD, OS/2, Solaris, SkyOS, BeOS gibi sistemlere de taşınmıştır. 18.01.2014 itibariyle de son sürümü 26.0′dır.

Firefox kullanıcıları için önerebileceğimiz en iyi eklentileri bir araya getirmeye çalıştık. Değerlendirmeyi eklentilerin indirilme sayısına göre sıralamaya aldık. Eklentilerin diğer tarayıcılara göre daha kullanışlı ve fazla olması mozilla firefox’a olan ilgiyi daha da çok arttırmakta.Öncelikle Firefox son sürümünü indirebileceğiniz link için; Tıklayın

Adblock Plus

Adından da anlaşılacağı gibi bu eklenti sayesinde görmek istemediğiniz reklamları engelleyebilirsiniz.

Video DownloadHelper

Mozilla firefox ile web sayfaları üzerinde izlediğiniz video ve resimleri kolaylıkla indirebilirsiniz. Video indirme işlemlerinde kullanabileceğiniz en iyi eklenti diyebiliriz. Chrome için kullanımda bir versiyonu bulunmamaktadır.

Firebug

Firebug web geliştirme araçları arasında sanırım en saygın yere sahip uygulamalardan biri. HTML, CSS, DOM ve Javascript’i incelemek ve hataları ayıklamak amacı ile yaratılmış bir eklenti.

NoScript Security Suite

Bu eklenti ile sadece güvendiğin sitelerdeki Java uygulamaları , form bilgileri gönderme gibi işlemleri yapabiliyorsun. Firefox ile birlikte kullanıldığı zaman son derece güvenli bir tarayıcıya sahip olursunuz.

Greasemonkey

Sürekli ziyaret ettiğiniz websayfalarında gözünüze hoş gelmeyen noktaları bu eklenti sayesinde değiştirebilirsiniz. Tabiki sayfa üzerinde yapılan bir değişiklik değil.

DownThemAll

Eklenti sayesinde küçük bir indirme yöneticisine sahip oluyorsunuz. Oldukça başarılı bir eklenti.

FlashGot Mass Downloader

Tarayıcı için alternatif bir indirme yöneticisi. İndirmek istediğiniz dosya linklerini seçip, sağ tıklayıp; “Seçilenleri FlashGot ile indir”i tıklamanız eklentiyi kullanmak için yeterli olacaktır.

Tab Mix Plus

Tab Mix Plus eklentisi, Firefox’un sekmeli tarayıcı yeteneklerini geliştiriyor. Sekmeleri kopyalamak, sekmelerin ne şekilde açılacağını düzenlemek, kapanan sekmeleri geri getirmek gibi yeni fonksiyonlar sunuyor.

Flashblock

Flashblock herhangi bir sitedeki flash kısımları bloke ederek istediğimizde gösterilmesini sağlıyor, bence oldukça kullanışlı. Ayrıca Chrome tarayıcınızda da kullanabilirsiniz.

Personas Plus

Personas Firefox tarayıcınız için farklı zevklere uygun onlarca tema seçeneği sunan bir eklenti. Tarayıcınızın görünümünü değiştirmeyi seviyorsanız, bu eğlenceli eklenti tam size göre.

Kullanıma göre işinizi kolaylaştıracağını düşündüğümüz eklentileri kısa tanımları ile sıralamaya çalıştık. Eklentileri aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

FİREFOX EN İYİ EKLENTİLER TIKLAYIN
Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*