Anasayfa / Mobil / Telefonu fabrika ayarlarına döndürünce neler silinir

Telefonu fabrika ayarlarına döndürünce neler silinir

Telefonumuzda ortaya çıkan sorunlar için son çözüm yolu, “Fabrika ayarlarına” dönüş yapmaktır. Tabi bu işlemi de kontrollü olarak yapmamız gerekiyor yoksa önemli bilgilerimizi kaybedebiliriz. Peki telefonumuzu fabrika ayarlarına döndürdüğümüz zaman hangi veriler silinir ?

Reklamlar

Cevap: Fabrika ayarlarına sıfırlama, rehber, fotoğraflar, videolar, hesaplar vb. telefonunuzdaki tüm verilerinizi siler.

Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürdüğünüz zaman, cihazınızı ilk aldığınız haline döndürmüş olursunuz. Fabrika ayarlarına dönüş yapmadan önce cihazınızdaki bütün verilerinizi yedeklemeniz gerekiyor.

Reklamlar

Hangi durumlarda fabrika ayarlarına dönmeliyim ?

Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürme işlemi, en son çözüm yönteminiz olmalıdır. Teknik olarak cihazınıza hiçbir zarar vermez fakat verilerinizi sürekli yedeklemek ve geri yükleme gibi bir iş yükü vardır. Genellikle aşağıdaki durumlarda fabrika ayarlarına döndürme tavsiye edilir;

  • Ciddi veri bozulması veya çözülemeyen diğer ciddi hatalar.
  • Tüm eski yazılımları ve uygulamaları kaldırmak ve ilk satın aldığınızdaki haline geri döndürmek istiyorum.
  • Telefonunuzu satmayı veya başkasına vermeyi planladığınız zaman cihazı ilk ayarlarına döndürerek kişisel verilerinizi korumak için.

Sonuç olarak; çözemediğiniz karmaşık sorunların üstesinden gelmek için fabrika verilerine dönmeyi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz fakat verilerinizi yedeklemeyi unutmayın! En azından düzenli olarak ayda bir rehberinizi yedeklemenizi öneririz..

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*