Anasayfa / Mobil / iphone portre nasıl çekilir

iphone portre nasıl çekilir

iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus ve iPhone X model telefonlarda portre modu nasıl açılır ? portre nasıl çekilir sorularına cevap vereceğiz.

Reklamlar

iPhone portre modu, odaklandığınız objenin netliğini korurken, arka plana da flu bir efekt verir. Bu sayede çekilen fotoğraflarda oldukça hoş bir görüntü ortaya çıkar. Portre modunda resimlerinizi çektikten sonra Stüdyo Işığı, Kontur Işığı, Sahne Işığı veya Sahne Işığı Mono gibi aydınlatma efektleriyle de güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz.

iPhone 7 ve üzeri telefonlarda portre özelliğini kullanabilirsiniz. Önceki sürüm iPhone telefonlarda maalesef özellik kullanılamamaktadır. Bazı uygulamalar ile buna benzer resimler çekebilirsiniz. Portre modunda resimler çekebilmek için telefonunuz iki kamerayı da kullanmaktadır. Bu yüzden daha kaliteli resimler çekebilmek için kameralarınızı temizlemenizi öneririz.

Reklamlar

Resimli anlatım iPhone X‘da hazırlanmıştır.

iPhone portre resimler nasıl çekilir ?

Kamera simgenize dokunarak telefonunuzun kamerasını açın.

Kamera’nın hemen altında bulunan seçeneklerden, çekim modlarını değiştirebilirsiniz.

Portre modunda resim çekmek için “Portre” seçeneğini seçiyoruz.

Portre moduna geçiş yaptıktan sonra resminizi çekebilirsiniz. Resmini çekeceğiniz kişiyi seçim ekranına hizalamanız gerekmektedir.Dilerseniz Doğal ışık, Stüdyo Işığı, Kontur Işığı, Sahne Işığı veya Sahne Işığı Mono gibi seçenekleri kullanarak ışık ayarlamasını yapabilirsiniz.

Portre resim kalitesini arttırmak için ekstra uygulamalar da kullanabilirsiniz. Çektiğiniz resimleri Photoshop gibi profesyonel uygulamaları kullanarak düzenleyebilirsiniz. iPhone X ile çekilen resimler hakkında videoya göz atmanızı öneririz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Değerli bilginiz için teşekkür ederim,sayenizde portre mode kullanarak çok güzel resimler çekmeye başladım ,bu özellikten haberim yoktu.

    teşekkürler Serkan ÇATALTAŞ.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*