Anasayfa / İnternet / Google bilgisayar aginizdan gelen siradisi bir trafik algiladi çözümü

Google bilgisayar aginizdan gelen siradisi bir trafik algiladi çözümü

Reklamlar

Google, ağınızdaki cihazların otomatik olarak trafik gönderdiğini algıladığı zaman “Sistemimiz, bilgisayar ağınızdan gelen sıra dışı bir trafik algıladı. Bu sayfa, gelen isteği gönderen kişinin bir robot değil, gerçekten siz olduğunu denetlemek içindir” mesajı ile karşılabilirsiniz. Bu hata nedir neden karşılaşıyoruz ?

Eğer ağınızda çok fazla cihaz internete çıkış yapıyorsa bu ekranla karşılaşmanız çok normaldir. Birçok cihaz aynı anda istek gönderdiği zaman Google bunu, spam olarak algılayabilir. Bunun haricinde cihazınıza bulaşan virüsler sizden habersiz isteklerde bulunuyor olabilir.

Reklamlar

Normal şartlarda açılan ekranda robot olmadığınız ispat ederek hatayı giderebilirsiniz. Eğer bu ekranla çok sık karşılaşıyorsanız, cihazınızı virüs taramasından geçirmenizi öneririz.

Hata sayfasında genellikle bir CAPTCHA (altında bir kutu bulunan kıvrımlı bir kelime) gösterilir. Google’ı kullanmaya devam etmek için kıvrımlı kelimeyi kutuya yazın. Biz de böylece bir robot değil, insan olduğunuzu anlarız. CAPTCHA doğru bir şekilde yazıldıktan sonra bu ileti kaybolur ve siz de Google’ı tekrar kullanabilirsiniz.

 

Cihazınızı temizlemek için Malwarebytes yazılımını kullanabilirsiniz. Yazılımın android, ios ve windows sürümleri mevcuttur.

Yazılımı Malwarebytes.com resmi sitesinden indirebilirsiniz. Yazılımı indirdikten sonra güncel virüsleri tanıması ve temizlemesi için son sürüme güncellenmesi gerekmektedir.  Güncelleme yapılmadan da tarama yapabilirsiniz fakat güncel virüsleri temizlemek için bu işlemi yapmak önemlidir.

Update işlemi tamamlandıktan sonra sol menüde bulunan “Scan” sekmesine tıklayarak tarama seçeneklerini görebilirsiniz.

Burada hızlı tarama , özel tarama veya detaylı tarama seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Malware taramaları için “Threat scan” seçeneğini kullanmanız yeterli olacaktır.

Tarama işlemi aşağıdaki gibi aşama aşama devam edecektir. Virüs tarama sırasında tespit edilen virüsleri bu ekranda görebilirsiniz. Tarama tamamlandıktan sonra virüsleri silebilir veya karantinaya alabilirsiniz. Tarama geçmişinizi “Reports” ekranından gözlemleyebilirsiniz.

İşlemlerden sonra Google bilgisayar aginizdan gelen siradisi bir trafik algiladi hatası ile karşılaşmayacaksınız.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

3 yorum

  1. ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍haso

    düzeldi sağol

  2. olmuyor bu ağla bir ilgisi var telefonumdan bile girdiğimde aynı ekran geliyor.

  3. Çözüm olmadı hala devam etmekte 🙁

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*