Anasayfa / Whatsapp / Telefondan Whatsapp resimlerini kalıcı olarak silmek

Telefondan Whatsapp resimlerini kalıcı olarak silmek

Whatsapp resimlerini galerinizden sildiğiniz zaman tamamen silindiğini mi düşünüyorsunuz ? Hayır! Whatsapp’da sildiğinizi zannettiğiniz resimler, dosya yöneticisinde hala erişilebilir durumda olabilir.

Whatsapp’da sildiğinizi resimler, videolar, dökümanlar ve ses kayıtları gibi medyaların silinip silinmediğini kontrol etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Sildiğinizi sandığınız bir resim veya video’yu, görmesini istemediğiniz kişilerden saklamak için aşağıdaki adımları takip ederek tamamen silebilirsiniz. Bu sayede hem kişisel verilerinizi hemde size dosya gönderen insanların gizliliğini koruyabilirsiniz.

Reklamlar

Whatsapp resimleri kalıcı nasıl silinir ?

Telefonunuzun dosya yöneticisine giriş yapın. Telefonunuzun marka modeline göre bu menü değişiklik gösterebilir fakat her telefonun dosya yönetim uygulaması yüklü olarak gelir.

Dosya yöneticisinde;

Reklamlar

Whatsapp > Media > Whatsapp Images seçeneklerini takip edin.

Açılan ekranda size gönderilen ve sizin göndermiş olduğunuz resimlerin tutulduğu klasörleri görebilirsiniz. Klasörlere giriş yapın.

Klasörlerin içinde sildiğiniz resimleri görebilirsiniz.

Bu resimlere dokunmanız halinde, resim açılacak ve görüntülenecektir. Resimleri tamamen silmek için klasörü tamamen boşaltmanız gerekmektedir.

Images klasörü haricinde Whatsapp Audio, Whatsapp Video ve Whatsapp Documents klasörleri içinde gönderdiğiniz ve size gönderilen medyalara ulaşabilirsiniz.

Bu klasörleri tamamen boşaltarak, tüm Whatsapp medyalarını silmiş olursunuz.

Bu işlemden sonra tüm Whatsapp resimleriniz silinmiş olacaktır. Whatsapp hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için sitemizi kullanabilirsiniz. Her konuda resimli anlatımlara ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*