Anasayfa / Oyun / PUBG ban kaldırma ve banlanma sebepleri nedir

PUBG ban kaldırma ve banlanma sebepleri nedir

PUBG oyuncu sayısı arttıkça, oyunda kural dışı etkinlikler de bu oranda artıyor. Oyunun yapımcıları, diğer kullanıcıları rahatsız eden ve oyun içi açıkları kullanarak hile yapan kullanıcıları ban’layarak oyun zevkini düşürmelerini engellemeye çalışıyor.

Reklamlar

Oyundan banlanmanıza neden olacak birçok sebep var. Öncelikle en sık karşılaşılan banlanma nedenlerine göz atalım.

PUBG banlanma sebepleri

İzinsiz program ve donanım kullanımı

Oyun tarafından izin verilmeyen programlar ve donanım aygıtları kullanıyorsanız oyundan banlanabilirsiniz. Örneğin haksız üstünlük kurmanızı sağlayan makrolu bir mouse, oyundan banlanmanıza neden olabilir.

Reklamlar

Oyun istemcisini, sunucuyu veya oyun verisi değişiklikleri

Oyun istemcisindeki yetkisiz değişiklikler (ini dosyası değişikliği, vb.) / Server / data (paketler gibi) oyun hizmetlerine müdahale eden ve telif hakkı yasalarını ihlal eden eylemlerdir. Bu gibi değişiklikler yapmanız durumunda hesabınız banlanmaktadır.

Oyundaki güvenlik açıklarını kullanmak

Oyun oynarken bulunan hataları ve hataları kullanan kullanıcılar ciddi cezalardan sorumlu olacaktır. Haksız avantaj elde eden hesaplar kapatılır ve kazanılan eşyalar kaldırılır.

Ayrımcılık ve uygunsuz nickler

Irklarına, cinsiyetlerine, milletlerine vb. dayalı olarak rahatsız edici kelimeleri başkalarına saygısızlık etmek veya saldırgan takma adlar kullanıcılar hemen cezalandırılır.

Kişisel bilgi paylaşımı

Başkalarının kişisel bilgilerini (örneğin, başkalarının kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara ifşa etmek veya kamuya açık hale getirmek) yayınlarsanız, mahremiyeti ihlal eden bir eylem olarak kabul edilen cezalar uygulanabilir.

Bunlar dışında ; Takım arkadaşlarınızı öldürmek, Solo maçlarda takım kurmak , Aimbot vb otomatik nişan almanızı sağlayan programlar kullanmak hesabınızın banlanmasına neden olur.

PUBG ceza kriterleri;

PUBG ban nasıl kaldırılır ?

Eğer hesabınız “Kalıcı” olarak banlandıysa, bu banı kaldırma şansınız yoktur. Diğer cezalar için belirlenen gün kadar beklemeniz gerekiyor.

Örneğin; Takım öldürme cezasını ilk defa alıyorsanız 3 gün hesabınıza giriş yapamazsınız. 3 günün sonunda tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Hesabınızın haksız olarak banlandığını düşünüyorsanız aşağıdaki mail hesabını kullanarak, ilgili kişilere durumu anlatan bir mail atabilirsiniz.

PUBGMOBILE_CS[et]tencentgames.com

Mailde olması gereken bilgiler;

  • Kullanıcı adı
  • Kayıtlı mail adresi
  • En son giriş yaptığınız tarih

Bu bilgileri iletmeniz halinde 24 saat içinde geri bildirim yapılacaktır. Diğer soru ve sorunlar için “İletişim” ekranını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*