Anasayfa / Oyun / Gta 5’ten Bomba Gibi Gelişmeler

Gta 5’ten Bomba Gibi Gelişmeler

Rockstar’dan, Grand Theft Auto 5 hakkında yeni açıklamalar geldi… İşte cevabı belli olan sorular!

Nasıl yeni yeni konsollar oyun teknolojisinin kalbini oluşturur konuma geldilerse, GTA serisi de oyunların resmen atar damarı oldu. Geçen zaman içerisinde hakkında en az konsollar kadar çok dedikodu çıkan ve birçok farklı başlık altında, birbirinden farklı açıklamayla gündeme gelen serinin yeni oyunu GTA V, yine kendisini gösterdi…

Reklamlar

Rockstar tarafından verilen bir demeçte ortaya çıkan yeni detaylar fazlasıyla ilginç. İlk olarak oyunun kaplayacağı alan… Oyunu sabit disklerine kurmak isteyen Xbox 360 kullanıcılarının 8GB’lık alanı gözden çıkarması gerektiğini dile getiren Rockstar, PS3 kullanıcıları için de benzeri bir bilgi paylaştı. Oyunun PS3 optik okuyucusuna konar konmaz yüklemeye geçeceğini dile getiren yapımcı ekip, tıpkı Xbox 360’da olduğu gibi 8GB bir alanın oyun tarafından kullanılacağını beyan etti. Bu arada Sony’nin yeni “İndirme yaparken oyna” sisteminin oyun kurulumu esnasında çalışmayacağı da belirtildi.

gtav2

Reklamlar

Los Santos’un ne kadar büyük olduğunu merak edenler için gelen bir cevapsa, konsolların ne derece zorlandığının garantisi oldu; “Grand Theft Auto V şu ana kadar yarattığımız en büyük veaynı zamanda kendisine bu denli tutkuyla bağlandığımız ilk oyunumuz olacak. Bu yüzden hali hazırda bulunan konsolların tüm güçlerini, sonuna kadar kullandık.”

Piyasaya çıkmak üzere olan Xbox One ve PS4 konsolları ile ilgili sorularaysa üstü kapalı cevaplar veren ekip şu sözleri sarf etti: “Yeni nesil konsollar ve PC platformları hakkında herhangi bir bilgi paylaşmayı şu anda uygun görmüyoruz. Bizim hedefimiz, an itibarı ile mevcut konsol sahiplerinin ellerindeki cihazlarda en üst seviyede oyun deneyimi yaşamalarını sağlamak.”

Uzun süredir oyunun ana karakterleri olacak olan Michael, Franklin ve Trevor’un hikayeleri ile uğraştıklarını da söyleyen Rockstar ekibi, bu karakterlerin oyun içerisindeki konumlarını ve oyunun ilerleyişine olan etkilerinin mükemmel olacağına olan inançlarını bir defa daha yinelemekten de geri kalmadılar.

gtav3

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*