Anasayfa / Oyun / Valorant “sunucuyla bağlantı kuramadık” çözümü

Valorant “sunucuyla bağlantı kuramadık” çözümü

Çok sayıda oyuncu, oturum açıp Valorant oynamaya çalışırken “sunucuyla bağlantı kuramadık. lütfen internet bağlantını ve vpn ayarlarını kontrol et” hatası ile karşılaşıyor.

Reklamlar

Hataya eşlik eden mesajda “Sosyal panel ve bazı oyuncuların girişleri ile ilgili sorunların farkındayız” ifadesi yer alıyor. “Bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Platforma bağlanırken bir hata oluştu, lütfen oyun istemcinizi yeniden başlatın.”

Bu hata, oyuncuların Valorant’ın sunucu hizmetlerine bağlanamamasıyla ilgili bir soruna bağlıdır. Bu ya Riot sunucularının kapalı olduğu anlamına gelir, ki bu hafta da çoğu durumda bu aynı zamanda bağlantınız için yerel bir sorundur. 100.000 oyuncunun devasa yükü, sunuculara Riot Games’in beklediğinden daha fazla yük bindiriyor ve genellikle giriş yapmaya çalışırken sunucu kaynaklı hatalar ile karşılaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hata nasıl çözülür ?

Hata’nin çözümü için deneyebileceğiniz birkaç yöntem var. Bu yöntemler haricinde, ayarlarınızı değiştirmemenizi öneririz.

  1. Birincisi, Valorant oyun istemcisini yeniden başlatma. Network hataları gibi bağlantı sorunları söz konusu olduğunda, oturumu kapatıp tekrar açmanın sunucuya tekrar bağlanmanıza yardımcı olabilmesi mümkündür.
  2. Bu işe yaramazsa ve hata ile tekrar karşılaşırsanız, bilgisayarınızı tamamen yeniden başlatmayı deneyin.
  3. Hata devam ederse, yapabileceğiniz en iyi şey bir destek çağrısı açmaktır. Riot Games’in halihazırda tamamen Valorant’a ayrılmış bir destek sayfası var , ancak destek ekibinin lansman haftasında hata raporları ve diğer destek talepleri ile dolacağını unutmayın. Bu ekrandan, bağlantı yaptığınız Ülke ve aldığınız hata hakkında detay vererek sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz.

Şunu belirtmekte fayda var Riot şirket genelinde sunucu sorunları var. Bu durum, Valorant’ı oynamak isteyen oyuncular için can sıkıcı olsa da Beta’nın amaçlarından biri, bunun gibi sunucu sorunlarını çözmektir. Diablo 3 ve SimCity gibi oyunlar korkunç lansmanlarla ünlüdür. Beta testi, geniş bir sürüm sırasında milyonlarca oyuncu erişim sağlamadan önce bu sorunlardan bazılarının önlenmesine yardımcı olur.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*