Anasayfa / Oyun / Windows 7 Oyunları Nasıl Açılır ?

Windows 7 Oyunları Nasıl Açılır ?

Windows’un 98 SE, Windows ME, Windows XP ve Windows Vista’da; Windows ile birlikte gelen “Mayın Tarlası”, “Solitaire”, “FreeCell”, “Hearts” gibi oyunlara Başlat Menüsü’nden Donatılar altında veya Oyunlar için ayrıca ayrılmış bir klasörden erişebiliyorduk. Ancak Windows 7’de ilk yüklemede bu oyunların nerede olduğunu bulamamıştım ve oyun koymadıklarını düşünmüştüm. Geçen gün Windows ayarları arasında gezinirken asıl durumun böyle olmadığını, Windows 7 oyunlarını açabilmenin mümkün olduğunu gördüm  Şimdi Windows 7 oyunları nerede? Windows 7 oyunları nasıl açılır sorusunun çözümünü adım adım anlatayım.

Reklamlar
  1. Başlat menüsünden Denetim Masasını açın.
  2. Programlar veya Programlar ve Özellikleri seçeneğine tıklayın.
  3. Sol tarafta Windows özelliklerini aç veya kapat bölümüne girin.
  4. Açılan pencerede “Oyunlar” klasörünün yanındaki kutucuğa tıklayıp işaretleyerek aktif hale getirin. Bu şekilde tüm oyunları açabilirsiniz
  5. Oyunlar dizininin altında tüm oyunlar listeleniyor. Buradan, açmak istediğiniz oyunların yanındaki kutucuğa işaret koyarak veya açmak istemediklerinizdeki işaretleri kaldırarak sadece istediğiniz oyunların açılmasını sağlayabilirsiniz.
  6. Windows 7 Oyunlarını aktif hale getirdikten sonra Başlat Menüsü>Tüm Programlar>Oyunlar yolunu izleyerek Windows 7 oyunlarına erişebilirsiniz.

 

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*