Anasayfa / Yazılım / PDF Şifresi Nasıl Kırılır – Kaldırılır

PDF Şifresi Nasıl Kırılır – Kaldırılır

pdf-sifre

Reklamlar

Pdf şifrelerini kaldırmanıza yarayan, oldukça kullanışlı bir siteyi paylaşacağız. Pdf şifre kırma için birçok yazılım bulunmakta fakat birçoğu ücretli olduğundan , ücretsiz sürümleri çok fazla işe yaramamaktadır. PDFUnlock sitesi aracılığıyla bu işlemi online bir şekilde kolayca yapabilirsiniz.

Şifreler belirleyip yazdırma ve düzenleme gibi belirli özellikleri kısıtlayarak, bir PDF belgesine erişimi sınırlandırabilirsiniz. Ancak bir PDF kopyalarının kaydedilmesini engelleyemezsiniz. Kopyalar, orijinal PDF ile aynı sınırlamalara sahip olabilir. İki tür şifre kullanılabilir: Belge şifreleme ve İzin şifresi.

Reklamlar

 

Siteye giriş yapmak için tıklayın; PDFUnlock

Sayfaya giriş yaptıktan sonra “My Computer , Dropbox ve Google Drive” seçeneklerini kullanarak şifresini kaldırmak istediğiniz pdf dosyasını yükleyebilirsiniz.

Bilgisayar’a kayıtlı dosyayı açmak için My Computer seçeneğine tıklayıp dosya yolunu gösterin ve Unlock seçeneğine tıklayın.

pdf-sifre-kaldirma-1

Dosya yüklendikten sonra yukarda açılan ekranda PDF şifresini girerek “Unlock” seçeneğine tıklayın. Şifresi kaldırılan dosyayı bilgisayarınıza kaydedip şifresiz olarak açabilirsiniz. İşlem bu kadar.

pdf-sifre-kaldirma-2

Acrobat Reader’da şifre kaldırmak için adımları takip edin. Güvenliği kaldırma izniniz varsa açık PDF’den bunu yapabilirsiniz. PDF güvenliği sunucu tabanlı güvenlikle sağlanmışsa yalnızca ilkeyi yazan veya sunucu yöneticisi bunu değiştirebilir.

  • PDF’yi açın ve Araçlar > Koruma > Şifrele > Güvenliği Kaldır‘ı seçin.

  • Seçenekleriniz belgeye eklenen şifre güvenliği türünüze göre değişir:

    • Belgede yalnızca Belge Açma şifresi varsa belgeden kaldırmak için Tamam‘ı tıklatın.
    • Belgede izin şifresi Şifre Gir kutusuna bu parolayı yazıp Tamam‘ı tıklatın. Eylemi onaylamak için Tamam‘ı bir kez daha tıklatın.

     

PDF şifre kaldırma ve kırma işlemi bu şekildedir.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*